×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 8. februāris
Šodien sveicam: Aldona, Česlavs
Laika ziņas: Sigulda -0.1℃, DR vējš 4.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Semināri/apmācības

Aicina uz semināru “Eko-shēmas praksē augkopībā”

2. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 Siguldas pagasta kultūras nama telpās, Zinātnes ielā 7B, Siguldā, norisināsies seminārs “Eko-shēmas praksē augkopībā”.

Seminārā tiks sniegta informācija par eko-shēmas noteikumiem par vienotajiem platību maksājumiem no 2023. gada. Būs iespēja izzināt augsnes apstrādes nosacījumus, prioritāri izvirzot atbalsta piesaisti un augsnes apstrādes metodes inovatīviem risinājumiem. 

Semināru organizē SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Pierīgas birojs.

Plašāka informācija par programmu apskatāma šeit.

__________

Iespēja piedalīties pilotprogrammas “Dzīvais mežs” seminārā 

Iepazīstinot ar meža pilotprogrammu “Dzīvais mežs”, 20. oktobrī plkst. 14.00 pārvalde rīko informatīvu semināru tiešsaistē “Zoom” platformā, kurā interesentus iepazīstinās ar programmas norisi, nosacījumiem un pieteikšanās kārtību. Semināru ikviens varēs vērot arī pārvaldes īstenotā projekta LIFE-IP “LatViaNature” Facebook lapā. Lai pieteiktos dalībai informatīvajā seminārā, līdz 19. oktobrim (ieskaitot) nepieciešams aizpildīt tiešsaistes pieteikuma anketu. Reģistrācijas saite dalībai tiešsaistes seminārā tiks izsūtīta uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Programma “Dzīvais mežs” piedāvā trīs apakšprogrammas, un katrai no tām ir savs uzdevums: “Biotopu saglabāšana” – saglabāt bioloģiski vērtīgākās  mežaudzes, “Biotopu veidošana” – paplašināt un veidot bioloģiski vērtīgas mežaudzes, samazināt to fragmentāciju, un “Dabai draudzīga mežsaimniecība” – saglabāt dabas vērtības mežos, kuros notiek vai plānota mežsaimnieciskā darbība. Privāto mežu īpašnieki var piedalīties vienā vai vairākās apakšprogrammās, piesakot līdz 15 ha meža izvēlētajā apakšprogrammā.

Pieteikt var mežus, kas atrodas ārpus “Natura 2000” teritorijām vai mikroliegumiem. Programmā uzņem mežus, kuros atrodas ES nozīmes biotopi ar platību lielāku par 0,1 hektāru, dabisko traucējumu skartus mežus (ugunsgrēks, vējgāzes) un mežaudzes, kuru valdošās sugas vidējais caurmērs sasniedzis 25 centimetrus. Detalizēta informācija par dalību programmā, kā arī pieteikuma veidlapa pieejama tīmekļa vietnē šeit.

Plašāka informācija par programmu apskatāma šeit.

__________

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pasākuma “Laukiem būt!” informatīvā diena “Zoom” tiešsaistes platformā

14. oktobrī, plkst. 10.00 “Zoom” tiešsaistes platformā notiks pasākuma “Laukiem būt!” informatīvā diena. Dienas programma lasāma šeit.

Šogad jau 11. sezonu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina jauniešus, jaunos uzņēmējus un jaunienācējus laukos vecumā no 18 līdz 40 gadiem laukos piedalīties Valsts Lauku tīkla aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Pasākuma mērķis ir atbalstīt gados jaunu cilvēku uzņēmējdarbības uzsākšanu lauku teritorijās, sniedzot iespēju iegūt ar uzņēmējdarbību saistītas zināšanas, apmeklējot intensīvu mācību kursu, un iespēju iegūt naudas balvu, ko var izmantot biznesa idejas īstenošanai, piedaloties jauno uzņēmēju konkursā.

Vairāk informācijas par pasākumu un pieteikšanās mācībām, sazinoties ar Linardu Ligeri, rakstot uz e-pasta adresi linards.ligeris@llkc.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 28677152. Pieteikšanās informatīvajai dienai noris elektroniski, aizpildot pieteikšanās veidlapu šeit.

__________

Apmācības medniekiem un medību vadītājiem

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Siguldā organizē mednieku un medību vadītāju kandidātu apmācību, kuru ilgums, atbilstoši MK noteikumiem Nr.110, ir 40 teorijas stundas (mednieku kandidātiem) un 24 stundas (medību vadītājiem).

Apmācības norisināsies nedēļas nogalēs vai darba dienu vakaros un tiks piesaistīti labākie lektori konkrētajā jomā no Valsts meža dienesta, Valsts policijas, kā arī citām institūcijām un organizācijām. Kursanti tiek nodrošināti ar mācību izdales materiāliem, šautuves pakalpojumiem un apmācību praktiskajā šaušanā.

Pēc pilna apmācību kursa apgūšanas, dalībniekiem tiek izsniegta Izziņa par apmācību, kas derīga mednieka vai medību vadītāja eksāmena kārtošanai Valsts meža dienestā.

Pieteikšanās un sīkāku informāciju par apmācībām iespējams saņemt pa tālruni 28323647.

Par satura papildināšanu vai izmaiņām informēt: ineta.eriksone@sigulda.lv.

____________________
*** Informāciju sagatavoja un apkopoja:
Siguldas novada pašvaldības galvenā lauku attīstības speciāliste
Ineta Eriksone

 

Pasākumi