Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +23.8℃, D vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-04-05
Siguldā būs skatāma komēdija „Dienesta romāns”

Piektdien, 8.aprīlī, plkst.19.00 Siguldas novada Kultūras centrā būs skatāma liriska padomju laika komēdija „Dienesta romāns”, kura tapusi pēc Emīla Braginska un Eldara Rjazanova lugas „Darba kolēģi ” motīviem un ko veido režisors Kārlis Anitens kopā ar aktieriem Vitu Vārpiņu, Zani Burnicku, Annu Šteinu, Ainu Poišu un Madaru Zvaguli. Izrādē piedalās arī Latvijas Kultūras koledžas muzikālo izrāžu izpildītāju programmas studenti – Katrīna Griga, Linda Maseļune, Elizabete Skudiķe, Kaspars Ulmanis un Aleksis Budevičs.

Vārdu salikums „dienesta romāns” latvietim virs 35 gadu vecuma asociējas ne tik daudz ar paša ikdienas darba gaitām, kurās viss ir svarīgs, izņemot darbu, bet gan ar Emīla Braginska un Eldara Rjazanova slaveno septiņdesmito gadu beigu tāda paša nosaukuma kulta filmu. Tomēr retais zina, ka abi meistari septiņus gadus pirms filmas tapšanas – 1971.gadā, kopīgi uzrakstīja lugu „Darba biedri”, pēc kuras vēlāk arī tapa slavenā kinolente. Impulsu filmas radīšanai abi meistari guva Rīgā, skatoties lugas iestudējumu kāda Pleskavas teātra sniegumā. Luga iestudēta vairāk nekā 140 reizes, un tās fenomenālo panākumu pamatā ir abu autoru mīlestība pret cilvēkiem – lai kādi viņi būtu, visi ir mīlestības vērti.

Lai arī mainījies laikmets, valsts iekārta un ekonomikas principi, luga pat 45 gadiem nav zaudējusi savu aktualitāti, jo cilvēka daba nemainās. Tāpēc režisors Kārlis Anitens apzināti iestudējuma darbību atstājis tālajos septiņdesmitajos gados: „Līdzība ar tagadni ir tik fenomenāla, ka nav vajadzības neko mūsdienīgot. Viss runā pats par sevi, viss ir absolūti laikmetīgs. Stereotipiskās sabiedrības maskas šobrīd valkājam ar vēl lielāku azartu nekā septiņdesmitajos. Paši apzināmies, ka neesam tie, kas esam vai gribētu būt, bet viss ir iestrēdzis vāveres ritenī un tik griežas un griežas. Lai ko mainītu, ir vajadzīgs impulss, kas lugā uzrodas, un cilvēki beidzot kļūst laimīgāki. Vai mēs neesam pelnījuši laimi? Esam! Tāpēc jāmeklē impulss!”

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.
Biļetes cena – no 8 līdz 12 eiro.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi