Sestdiena, 21. septembris
Šodien sveicam: Modris, Matīss, Mariss
Laika ziņas: Sigulda +13.3℃, ZR vējš 5.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-05-24
Novada svētki papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules”

Siguldas novada svētku laikā, svētdien, 29.maijā, no plkst.10.30 līdz 13.00 papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules” notiks papīra mūzikas instrumentu gatavošanas darbnīca un kopīga muzicēšana.

Kopā ar mākslinieci Zinaīdu Ceski tiks gatavoti dažādi sitamie, grabināmie, strinkšķināmie un pūšamie mūzikas instrumenti no papīra. Siguldietes Ellas Umblejas vadībā notiks kopīga muzicēšana papīra instrumentu orķestros un ansambļos – kopā svinot Siguldas novada svētkus un atklājot papīrmākslas darbnīcas „Viktora vēstules” sezonu.

Jau ceturto vasaru darbnīca „Viktora vēstules” vērs savas durvis, lai priecētu ikvienu papīrmākslas cienītāju. Šeit no Siguldas novada pašvaldības vecajiem, sasmalcinātajiem dokumentiem tiek darinātas dažādas oriģinālas papīrlietas – gan grāmatzīmes, auskari, dāvanu aploksnes un apsveikuma kartītes, gan īpašs vēstuļu papīrs. Sadarbībā ar „Latvijas Pastu” arī šosezon ikviens varēs izmantot iespēju uzrakstīt un nosūtīt sveicienus no Siguldas pilsmuižas sev mīļajiem visā pasaulē. Tāpat darbnīcā joprojām būs skatāmas izstādes „Siguldas līgava” un „Siguldas vēsture pastkartēs”. Vasaras mēnešos papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules” būs atvēta ik dienu no plkst.10.00 līdz 17.00 (izņemot pirmdienas).

Šīs sezonas ietvaros ik mēnesi iecerētas arī vairākas eksperimentālas papīrliešanas meistardarbnīcas, kurās ikviens varēs radoši izpausties un izmēģināt roku papīra liešanā no koku mizām, ziediem un augiem, zālēdāju mēsliem, vecām grāmatām, nošu papīra, atkritumiem u.c. Projekts noslēgsies ar meistardarbnīcās tapušo darbu izstādi „Eksperiments” rudens zelta lapu laikā. Pateicoties Siguldas novada pašvaldības atbalstītam projektam „Papīrs&Eksperiments”, meistardarbnīcas notiks vairāku dienu garumā un bez maksas.

Plašāka informācija: Zinaīda Ceske (26710184), Ieva Vītola (29144800).


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi