Trešdiena, 3. jūnijs
Šodien sveicam: Inta, Ineta, Intra
Laika ziņas: Sigulda +16.7℃, A vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-11-08
Bērnudārzs „Ieviņa” piedalās Ekoskolu Rīcības dienās

​No 7. līdz 13.novembrim jau ceturto gadu Latvijā un 63 citās pasaules valstīs notiek Ekoskolu Rīcības dienas. To mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vides aizsardzībai, parādot saikni starp globālajiem procesiem un mūsu ikdienas paradumiem, iedvesmojot šos paradumus mainīt. Latvijā Ekoskolu Rīcības dienās iesaistījušās vairāk nekā 150 skolas.​

„Katram no mums ir pienākums rūpēties un gādāt par vidi, kurā dzīvojam. Līdz ar atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi mēs ieliekam pamatus arī veselīgas sabiedrības veidošanā. Zaļā domāšana, zaļais dzīvesveids un ilgtspējīga rīcība – tās ir vērtības, kas sevī iemieso modernas, attīstītas un zaļas Latvijas nākotni,” atbalstot Ekoskolu Rīcības dienas, uzsver Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Bērnudārzā „Ieviņa” Ekoskolu Rīcības dienu aktivitātes notiek visas nedēļas garumā:

  • Pirmdien – Informatīvā diena – bērni ar skolotājām izpētīja dažādos pārtikas ceļus un ieguva zināšanas par vietējo pārtiku.
  • Otrdien – Radošajā dienā – audzēkņi kopā ar Zaļo rūķi gatavoja plakātus un aplīmēja burciņas valsts karoga krāsās par godu valsts svētkiem.
  • Trešdien – Akcijas dienā – notiks bērnu gatavoto plakātu izvietošana pie visām bērnudārza ieejām un uz teritorijas sētas, tā uzrunājot apkārtējo sabiedrību. Grupās norisināsies veselīgu cepumu cepšana bez palmu eļļas, pašu audzētas zāļu tējas degustācija.
  • Ceturtdien – Mārtiņdienas jautrības – un informācija par Rīcības dienām seminārā citu Latvijas bērnudārzu pedagogiem, kas viesosies bērnudārzā „Ieviņa”.
  • Piektdien – Noslēguma dienā – atgriezeniskās saites saņemšana, bērni zīmēs savu redzējumu par izmaiņām vidē, balstoties uz bērnudārza vides kodeksu.

Šogad Ekoskolu Rīcības dienas veltītas ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, izceļot ar vidi saistītos četrus mērķus – ilgtspējīgu iepirkšanos, dabas vērtību aizsardzību jūrā, dabas aizsardzību sauszemē un klimata pārmaiņu mazināšanu.

Informāciju sagatavoja:
Bērnudārza „Ieviņa” Ekoskolas koordinatore
Ilze Rence


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


EgilsK
- 2016-11-15 10:38

Jā, un var arī sēdēt savā pusizsmeltajā sūdu bedrē un priecāties - "Vai cik jauki, tāda necerēta veiksme! Labāk nevēršu muti vaļā, ka vēl bedre līdz pusei ar sūdiem, savādāk kāds vēl piegāzīs atpakaļ pirmo pusi!"

Atbilde: EgilsK
Septiņi
- 2016-11-15 15:53

Vai Tev, Egil, kaut kā var palīdzēt?

EgilsK
- 2016-11-08 20:29

Brīnišķīgi, tikai žēl, ka viena Ieviņa Siguldā....

Atbilde: EgilsK
Septiņi
- 2016-11-10 09:11

Izrādās arī uz tik labu pasākumu var skatīties ar puspilnas / pustukšas glāzes acīm! :))

Manā jaunībā bija cilvēki, ko sauca par "betotājiem". Tā ir īpaša suga, kurai nekad nekas nav labi, jo pat vislabākajai lietai galā piekabina "bet"... Tev sanāk labi, bet kaimiņš dara vēl labāk; Tu izskaties skaista, bet Minna tomēr smukāka; šī aktivitāte brīnišķīga, bet žēl, ka.... utt., utt.

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930