Sestdiena, 23. marts
Šodien sveicam: Mirdza, Žanete, Žanna
Laika ziņas: Sigulda +5.3℃, R vējš 4.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2018-08-07
Ēdināšanas pakalpojumus bērnudārzos sniegs SIA „Baltic Restaurants”

Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde informē, ka noslēgts līgums ar SIA „Baltic Restaurants” par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu no 3.septembra Siguldas novada pašvaldības pirmskolas izglītības iestādēs. Saskaņā ar iesniegto pretendentu piedāvājumu, maksa par trīsreizēju bērnu ēdināšanu būs 3 eiro dienā un, kā to paredz gada sākumā pašvaldībā pieņemtie noteikumi, novadā deklarētajiem vecākiem pašvaldība līdzfinansēs 10–75% no ēdināšanas izmaksām.

Lai ēdināšanas pakalpojumi Siguldas novada bērniem būtu kvalitatīvi, iepirkuma sagatavošanā tika iesaistīti arī bērnudārzu audzēkņu vecāki, kuri piedalījās ēdināšanas pakalpojuma prasību definēšanā, kā arī noteica vērtēšanas kritērijus un pakalpojuma cenas griestus. SIA „Baltic Restaurants” piedāvājuma atbilstību – ēdienu dažādību, tehnoloģiskās kartes, produktu uzturvērtību, enerģētisko vērtību un atbilstību bērnu vecuma posmam, pārtikas produktu daudzveidību un sezonalitāti – vērtēja pieaicinātais eksperts, sertificēts uztura speciālists. Uzklausot vecāku ierosinājumus, papildus Ministru kabineta noteikumu Nr.172 „Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem prasībām” prasībām, SIA „Baltic Restaurants” bērnu iknedēļas ēdienkartē būs jāiekļauj vairāk augļu un dārzeņu.

Pašvaldības un bērnudārzu audzēkņu vecāku darba grupā tika izstrādāts līguma projekts, kuru no 3.septembra vecāki noslēgs ar SIA „Baltic Restaurants”. Līgumā noteikts, ka rēķinus par sniegtajiem ēdināšanas pakalpojumiem vecāki saņems līdz nākamā mēneša 5.datumam un rēķina apmaksa par nodrošināto bērnu ēdināšanas pakalpojumu, vecākiem būs jāveic līdz 15.datumam – par septembrī sniegtajiem pakalpojumiem vecākiem būs jāsamaksā līdz 15.oktobrim.

Tāpat kā līdz šim saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.26 „Par materiālās palīdzības pabalstiem Siguldas novadā”, pašvaldība līdzfinansēs 10–75% katram Siguldas novadā deklarētajam bērnam. 10% atlaide pienāksies bērniem, kuram vismaz viens vecāks ir deklarēts Siguldas novadā. Attiecīgi vienas dienas trīsreizēja ēdināšana vecākiem ar pašvaldības līdzfinansējumu izmaksās 2,70 eiro, savukārt novada Daudzbērnu ģimeņu reģistrā reģistrētajām ģimenēm atlaižu apmērs būs diferencēts:

  • 20% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja viens bērns apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi;
  • 30% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja divi bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi;
  • 50% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja trīs bērni apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi;
  • 75% atlaide ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, ja četri un vairāk bērnu apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai vispārizglītojošās skolas 5.–12.klasi.

Atvieglojumi ēdināšanas maksai paredzēti arī novadā deklarētiem bērniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm – 50% apmērā, ja bērnu audzina abi vecāki un 75% apmērā, ja bērnu audzina viens no vecākiem.

Siguldas novada pašvaldība tāpat kā līdz šim aicina vecākus aktīvi iesaistīties pakalpojuma kvalitātes nodrošināšanā, sekojot līdz ēdināšanas kvalitātei, kā arī izsakot priekšlikumus pakalpojuma uzlabošanai gan bērnudārzu vadītājām, gan medmāsām. Kā katru gadu, arī šogad novembrī plānotas pašvaldības vadības, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju un iestāžu padomju tikšanās, lai izvērtētu pakalpojuma kvalitāti. Aicinām sekot līdzi informācijai!


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi