Pirmdiena, 10. augusts
Šodien sveicam: Brencis, Audris, Inuta
Laika ziņas: Sigulda +25.3℃, ZR vējš 4.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2019-01-28
Notiks sabiedriskā apspriešana par Jūdažu ezera apsaimniekošanu

Pirmdien, 4.februārī, Jūdažu Sabiedriskajā centrā plkst.18.00 novadnieki aicināti uz tikšanos par Jūdažu ezera apsaimniekošanas iespējām. Tikšanās laikā biedrības „Latvijas ezeri” pārstāvji iepazīstinās klātesošos ar veiktajām izpētēm par Jūdažu ezeru, to rezultātiem, prezentēs izstrādātos priekšlikumus, kā arī aicinās iedzīvotājus uz diskusiju. Interesējošos jautājumus un priekšlikumus aicinām iesūtīt savlaicīgi, rakstot uz e-pasta adresi maija.kovaca@sigulda.lv.

Lai nodrošinātu Jūdažu ezera resursu ilgtspējīgu izmantošanu, biedrība „Latvijas Ezeri” pēc Siguldas novada pašvaldības pasūtījuma Latvijas vides aizsardzības fonda finansēta projekta ietvaros 2018.gada otrajā pusē ir izstrādājusi Jūdažu ezera apsaimniekošanas plāna projektu 2019.–2029.gadam. Plāna izstrādes laikā ir veikts ne tikai pieejamās literatūras, vēsturisko datu un normatīvo aktu apkopojums, bet arī ņemti un analizēti ezera ūdens paraugi, novērtēta ezera ekoloģiskā kvalitāte, antropogēnās slodzes un ezera saimnieciskās izmantošanas potenciāls.

Pamatojoties uz izpētes rezultātiem, ir izstrādāti priekšlikumi Jūdažu ezera aizsardzības un ilgtspējīgas apsaimniekošanas pasākumiem, kā arī ieteikumi nepieciešamiem grozījumiem Siguldas novada pašvaldības 2013.gada 10.jūlija saistošajos noteikumos Nr.16 „Jūdažu ezera aizsardzības un uzturēšanas noteikumi”.

Projektu „Jūdažu ezera apsaimniekošanas plāna izstrāde” (projekta Nr. 1-08/60/2018.) finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Augusts 2020