Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +17.1℃, Z vējš 2.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-30
Pašvaldība aicina iedzīvotājus ievērot arvien stingrāk noteiktos distancēšanās ierobežojumus

Ņemot vērā Ministru kabineta 29. marta attālinātā ārkārtas sēdē lēmumu papildināt piesardzības pasākumus Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, turpmāk vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas. Jaunie noteikumi paredz principu “divi un divi” jeb divi cilvēki, izņemot personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, divu metru attālumā, turklāt šo noteikumu neievērošana paredz stingrākus sodus. Siguldas novada pašvaldība atgādina, ka ikviens iedzīvotājs ir personīgi atbildīgs par savu un līdzcilvēku veselību un drošību šajā ārkārtējās situācijas laikā un vīrusa ierobežošanā, tāpēc aicina maksimāli ievērot piesardzības pasākumus un izvērtēt publisku vietu apmeklēšanu, kā arī rūpēties par personīgo higiēnu.

Lai pastiprinātu drošības pasākumus, pašvaldība ir uzstādījusi izsmidzināmu roku dezinfekcijas līdzekļus lielākajos bērnu rotaļu laukumos un Siguldas dzelzceļa stacijas ēkā. Uz ārkārtējās situācijas laiku slēgts Raiņa parka bērnu laukums, Siguldas 1. pamatskolas sporta laukums un Siguldas pilsētas stadions.

Ņemot vērā to, ka imunitātes stiprināšanai nepieciešamas regulāras fiziskas aktivitātes, pašvaldība aicina ievērot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos norādījumus un nepulcēties publiskās vietās, turpretī pārskatīt savus uztura paradumus, regulāri izkustēties un izvairīties no stresa. Ja nepieciešams doties ārpus mājas, aicinām ievērot visus Ministru kabineta rīkojumā iekļautos piesardzības pasākumus. Šo noteikumu ievērošanu publiskās vietās, tostarp bērnu rotaļu un sporta laukumos, pastiprināti uzrauga Siguldas novada Pašvaldības policijas inspektori, kuri saskaņā ar ārkārtējā situācijā izdotiem normatīviem aktiem, kontrolē, lai novada teritorijā būtu slēgtas azartspēļu zāles, ievēroti tirdzniecības noteikumi, kā arī lai iedzīvotāji ievērotu stingru karantīnu un citus ierobežojumus.

Jau ziņots, ka valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ šobrīd publiskās vietās ir noteikti būtiski ierobežojumi, lai izvairītos no ciešas saskares ar apkārtējiem cilvēkiem, tādējādi ierobežojot vīrusa Covid-19 izplatību.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930