Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +16.6℃, Z vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-03-31
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki pārcelti uz 2021. gadu

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, kā arī rūpējoties par svētku dalībnieku un sabiedrības drošību, 31. martā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja, izvērtējot svētku rīkotāja – Valsts izglītības un satura centra – piedāvātos scenārijus, pieņēma lēmumu pārcelt svētkus uz 2021. gada vasaru. Pārceļot svētkus uz nākamo gadu, ir paredzēts, ka arī skolēni, kuri šogad absolvēs pamatskolu vai vidusskolu, nākamgad varēs piedalīties svētkos, ja vēlēsies. Visi svētku procesā iesaistītie pakāpeniski līdz šā mācību gada beigām tiks informēti par turpmāko.

Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa atklāj, ka Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāju komanda jau ir uzsākusi darbu, lai precizētu ar svētku pārcelšanu saistītos organizatoriskos jautājumus. Jāņem vērā, ka dziesmu un deju svētki ir mehānisms ar daudzām būtiskām sastāvdaļām – mākslinieciskās programmas un to aktualitāte pēc gada, skašu rīkošana un nolikumi kontekstā ar svētku pārcelšanu, valsts dotācijas pārdale, norišu vietu pieejamība u.c. A. Bērziņa izsaka pateicību dalībniekiem, kā arī viņu vecākiem, pedagogiem, pašvaldībām – visiem, kas cītīgi gatavojušies svētkiem, jo līdz šim redzētais skates pārliecina ar augsto māksliniecisko sniegumu.

Zināms, ka svētku organizatori strādāja pie trīs rīcības scenārijiem – svētku norise kā plānots, svētku pārcelšana uz vēlāku laiku šovasar un svētku pārcelšana uz tālāku nākotni, – un to īstenošana atkarīga no ārkārtējās situācijas attīstības.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs. Svētku lieldraugs – Swedbank.

Plašāka informācija aplūkojama šeit, savukārt tiešsaistes preses konference par XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem apskatāma šeit.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930