×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Ceturtdiena, 8. decembris
Šodien sveicam: Gunārs, Vladimirs, Gunis
Laika ziņas: Sigulda +0.1℃, DR vējš 5.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-01-13
Aizturēti vairāki autovadītāji par transportlīdzekļa vadīšanu apzinātā sānslīdē

Siguldas novada Pašvaldības policija pēc plānveida reida satiksmes drošības uzlabošanā un agresīvo transportlīdzekļu vadītāju identificēšanā aicina iedzīvotājus pievērst būtiskāku uzmanību savai un līdzcilvēku drošībai uz ceļiem, braukšanas kultūrai un cieņpilnai attieksmei vienam pret otru.

Siguldas novada Pašvaldības policija līdz ar pirmā sniega segu fiksējusi 6 gadījumus, kad uz publiskajiem koplietošanas ceļiem Siguldas pilsētā transportlīdzekļi vadīti apzinātā sānslīdē. Fiksētos faktus, kas nostiprināti ar video un audio pierādījumiem, Siguldas novada Pašvaldības policija nodevusi pēc piekritības Valsts policijas kompetentajai struktūrvienībai turpmākā lēmuma pieņemšanai par administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu un soda piemērošanu.

Siguldas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Māris Riekstiņš norāda, ka ir svarīga vadītāju prasmju attīstīšana ekstremālā transportlīdzekļu vadīšanā, tomēr šo prasmju attīstīšana nevar tikt atbalstīta uz publiskajiem koplietošanas ceļiem, jo neprofesionālas darbības vai rupjas neuzmanības rezultātā vadītāju rīcība var izraisīt smagas sekas, kas nereti saistītas ar būtisku zaudējumu nodarīšanu trešās personas mantai vai ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem un pat bojāgājušajiem. M. Riekstiņš aicina autovadītājus aktīvi izmantot Ceļu satiksmes drošības direkcijas organizētos bezmaksas kursus drošā transportlīdzekļu vadīšanā (Ziemas braukšanas kursi), kuri, līdz ar Covid-19 pandēmijas ierobežojumu mazināšanos, tiks organizēti un nodrošināti arī Siguldas novadā, vai savas profesionālās autovadīšanas prasmes iegūt slēgta tipa profesionālās vadīšanas ekstremālās situācijās poligonos, kur vadītāju iemaņu attīstīšana notiek kompetentu treneru vadībā, rūpējoties par dalībnieku drošību un personīgo izaugsmi.

Arī turpmākajā ziemas periodā Siguldas novada Pašvaldības policija veiks ikdienas profilaktisko darbu ceļu satiksmes drošības veicināšanā, kā arī organizēs un nodrošinās kampaņveidīgus reidus agresīvo transportlīdzekļu vadītāju identificēšanā un nodošanā Valsts policijai.

Transportlīdzekļu vadītāji aicināti apzināties agresīvas transportlīdzekļa vadīšanas pārkāpuma nopietnību un soda bardzību, jo par agresīvu braukšanu apzinātā sānslīdē uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme (stāvlaukumi, laukumi, pagalmi u.tml.) Ceļu satiksmes likums paredz naudas sodu no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām (viena naudas vienība ir 5 eiro, tātad no 70 līdz 280 eiro), kā arī sešus pārkāpumu uzskaites soda punktus.

Siguldas novada Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sabiedriskās kārtības un drošības atbalstīšanā, ziņojot par pārkāpumiem Siguldas novada Pašvaldības policijai uz diennakts tālruni 26160288 vai nosūtot fiksētos faktus par transportlīdzekļa vadīšanu apzinātā sānslīdē (ar identificējumu transportlīdzekli un tā valsts reģistrācijas numuru) uz e-pasta adresi policija@sigulda.lv. Aicinām Siguldas novada iedzīvotājus sazināties ar Pašvaldības policiju, izmantojot arī Siguldas mobilo lietotni, sadaļā “Ziņo Pašvaldības policijai”.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi