×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 5. maijs
Šodien sveicam: Ģirts, Ģederts
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-05-14
Siguldas Jaunajā pilī atgriežas kāzu ceremonijas; top dažādas ekspozīcijas

Turpinoties Covid-19 saslimstības raisītajiem ierobežojumiem, Siguldas Jaunā pils apmeklētājiem vēl ir slēgta, taču nu jau vairākas nedēļas pilī atsākušās kāzu ceremonijas, kas šobrīd pieejamas divās telpās – Svētku zālē un Mazajā zālē. Lai iepazītos ar Jaunās pils topošo un esošo piedāvājumu novadniekiem, pilī viesojās pilētas notikumu apskatītāji no “Siguldas Saimes”.

Jau vēstīts, ka Siguldas Jaunā pils pēc vērienīgās rekonstrukcijas ir nodota ekspluatācijā un labiekārtota, lai tur pēc atvēršanas būtu apskatāma gan ekspozīcija par Jaunās pils vēsturi, Siguldas mākslinieku izstādes Siguldas salonā, kā arī būtu pieejami koncerti, dzejas un deju vakari.

Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas darbus veikusi “ReRe Grupa”. Restaurācijas laikā veikta pils torņa fasāžu rekonstrukcija un noņemtas būvniecības sastatnes, paralēli tam veikta arī pils torņa iekštelpas koka vītņu kāpņu restaurācija, pils otrā stāva balkona atjaunošanas darbi, pils galvenās ieejas kāpņu un lieveņa izbūve. Telpu atjaunošana Jaunajā pilī veikta saskaņā ar restaurācijas programmu, kas saskaņota ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.

Siguldas Jaunās pils energoefektivitātes uzlabošanai piesaistīts Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums, īstenojot projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana valsts nozīmes arhitektūras piemineklī Nr. 8333 “Jaunā pils””. Lai paaugstinātu ēkas energoefektivitāti, projekta ietvaros tika veikta bēniņu pārseguma siltināšana, jumta seguma nomaiņa, logu un durvju renovācija, apkures sistēmas renovācija, ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju izveide, elektroapgādes sistēmas renovācija, pagraba siltināšana ar hidroizolācijas izveidi. Projekta rezultātā paredzēts oglekļa dioksīda emisijas samazinājums par 32 470,86 kg CO2 gadā, enerģijas patēriņš apkurei uz ēku aprēķina platību gadā pēc projekta īstenošanas 66,71 kWh/m2. Kopējais plānotais enerģijas ietaupījums ir 173 840 kWh gadā. Paredzams, ka projekta īstenošanas rezultātā tiks samazinātas Jaunās pils izmaksas par siltumenerģiju, kā arī samazinot siltuma zudumus ēkai, tiek samazināta oglekļa dioksīda nonākšana atmosfērā, radot mazāku kaitējumu videi.

Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas darbi tiek veikti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta atbalstu. Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas izmaksas ir 5 789 048,94 eiro. Daļu no izmaksām – 499 999,50 eiro – sedz Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums, Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1 366 507,58 eiro, savukārt valsts budžeta finansējums ir 140 613,16 eiro.

Youtube

 


© www.sigulda.lv


Pasākumi