×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-03-18
Informācija par nodarbinātības iespējām Ukraiņu pilsoņiem Siguldas novadā

Patlaban kopumā Siguldas novadā uzņemto ukraiņu skaits pārsniedz 200 cilvēkus un norit aktīvs darbs ar tiem Ukraiņu pilsoņiem, kuri vēlas atrast darbu Siguldas novadā. Šobrīd ukraiņu pilsoņi savas zināšanas un pieredzi izmanto Siguldas slimnīcā, mēbeļu ražošanas, tirdzniecības uzņēmumos un citu jomu organizācijās. Siguldas novada pašvaldība izsaka pateicību tiem uzņēmējiem, kuri aktīvi iesaistās palīdzības sniegšanā, piedāvājot dažādas darbavietas Ukrainas pilsoņiem!

Ukrainas pilsoņi, kuri vēlas atrast darbu Siguldas novadā, ir dažādu jomu speciālisti un ar dažādām pieredzēm, sākot no maģistra grādu ģenētikā līdz meitenēm, kas gatavas kļūt par auklēm un pieskatīt bērniņus. Ļoti dažādas ir arī patvēruma meklētāju valodu prasmes un atrašanās vietas, kas dažbrīd sarežģī darba devēja un ņēmēja veiksmīgu satikšanos, taču patlaban norit aktīvs darbs, lai risinātu situācijas individuāli, mēģinot pielāgot vēlmes ar iespējām.

Interesenti, kas vēlas piedāvāt sadarbības iespējas Ukrainas pilsoņiem, aicināti sazināties ar Valsts nodarbinātības aģentūru, rakstot uz e-pasta adresi gunta.jumike@nva.gov.lv, un Siguldas novada pašvaldību, rakstot uz e-pasta adresi nodarbinatiba@sigulda.lv.

Savukārt iedzīvotāji, kas izmitinājuši patvēruma meklētājus, aicināti nodot informāciju darba meklētājiem par piedāvātajām darba iespējām, kuras Valsts nodarbinātības aģentūras tīmekļa vietnē jau apkopotas ukraiņu valodā.

Lai patvēruma meklētājs varētu uzsākt darba attiecības, nepieciešams nokārtot uzturēšanās atļauju, taču, lai nodrošinātu tiesības nekavējoties uzsākt darbu, iecerēts noteikt, ka Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem ir Ukrainā izsniegts ceļošanas dokuments, būs tiesības būt nodarbinātiem bez dokumenta par tiesībām uz nodarbinātību, taču ne ilgāk kā 30 dienas. Šādā gadījumā Ukrainas civiliedzīvotājam, kurš sācis strādāt, ir pienākums ne vēlāk kā 10 dienu laikā iesniegt pieteikumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē tiesību uz nodarbinātību apliecinoša dokumenta saņemšanai, bet Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde 20 dienu laikā no pieteikuma saņemšanas izsniedz minēto apliecinošu dokumentu vai atsaka tā izsniegšanu. Papildu informācija par nodarbinātības nosacījumiem apskatāma šeit.

Gadījumos, kad Ukrainas pilsonis apmeties uz dzīvi tālu no iecerētās darba vietas un loģistika ir pārāk sarežģīta, aicinām sazināties ar pašvaldību, lai meklētu risinājumus dzīves vietas maiņai, rakstot uz e-pasta adresi nodarbinatiba@sigulda.lv.

Atgādinām, ka Siguldas novadā pieejams informatīvais tālrunis +371 65505888, kā arī informācijas un atbalsta centrs Ukrainas civiliedzīvotājiem, kurā klātienes konsultācijas norisināsies 23. martā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Mālpilī, Pils ielā 7, bet 22. un 24. martā no plkst. 9.00 līdz 16.00 Siguldā, kultūras centrā “Siguldas devons”. Plašāka informācija pieejama šeit.


© www.sigulda.lv


Pasākumi