×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-12-06
Aicina veikt īpašuma un tam piegulošo teritoriju kopšanas darbus arī ziemā

Siguldas novada Pašvaldības policija aicina sakopt īpašumu un tam piegulošās teritorijas atbilstoši saistošajiem noteikumiem, tādējādi kopīgi rūpējoties par tīru un drošu pilsētvidi un novada teritoriju ziemā.

Pašvaldības policija atgādina, ka saskaņā ar 2019. gada 21. februāra saistošajiem noteikumiem Nr. 5 “Par Siguldas novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu” un 2020. gada 26. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr. 7 “Krimuldas novada pašvaldības teritorijas kopšanas un tajā esošo ēku un būvju uzturēšanas noteikumi” daudzdzīvokļu dzīvojamo namu, nedzīvojamo namu teritoriju īpašnieki vai tiesiskie valdītāji ziemas periodā nekustamajā īpašumā nodrošina:

 • ietvju, celiņu un piebrauktuvju pastāvīgu kopšanu – sniega tīrīšanu, pretslīdes materiālu kaisīšanu –, lai nodrošinātu drošu un netraucētu gājēju pārvietošanos, kā arī izkaisītā pretslīdes materiāla savākšanu, tiklīdz tas vairs nav nepieciešams;
 • sniega un ledus notīrīšanu no balkoniem, lodžijām, būvju jumtiem, lāsteku nolaušanu, lai nepieļautu sniega un ledus krišanu no jumtiem, dzegām, ūdens notekcaurulēm un balkoniem;
 • steidzami nodrošina bīstamo vietu norobežošanu situācijās, kad tiek apdraudēta gājēju un transportlīdzekļu drošība, un veic pasākumus sniega, ledus, lāsteku novākšanai no brauktuves, lietojot visus iespējamos drošības līdzekļus.

Saskaņā ar augstāk minētajiem saistošajiem noteikumiem arī nekustamo īpašumu īpašnieki vai to valdītāji nodrošina:

 • ietvju, celiņu un piebrauktuvju pastāvīgu kopšanu – sniega tīrīšanu, pretslīdes materiālu kaisīšanu –, lai nodrošinātu drošu un netraucētu gājēju pārvietošanos, izkaisītā pretslīdes materiāla savākšanu, tiklīdz tas vairs nav nepieciešams;
 • nekustamam īpašumam piegulošajā teritorijā savāktā sniega izvešanu 2 diennakšu laikā no vietām, kur tas traucē gājēju un transporta satiksmi vai redzamību;
 • būvei, kura atrodas ne tālāk par 2 metriem no piegulošās teritorijas vai publiskai lietošanai paredzētas ietves vai ceļa, savlaicīgu sniega un ledus (arī lāsteku) notīrīšanu no māju jumtiem, karnīzēm, balkoniem, lodžijām, dzegām, ūdens noteku caurulēm un citām būvju daļām, lai nepieļautu lāsteku veidošanos un sniega vai ledus krišanu no tām. Notīrīšanas laikā jānodrošina bīstamo vietu norobežošanu vai jāveic citi atbilstošas drošības pasākumi, kā arī ietves, brauktuves sakopšanu.

Saskaņā ar 2021. gada 21. janvāra saistošajiem noteikumiem Nr. 2/2021 “Par Inčukalna novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu”:

 • dzīvojamo un nedzīvojamo ēku piegulošajās teritorijās ziemā jānodrošina gājēju ietvju, celiņu un piebrauktuvju attīrīšana no sniega un ledus, to kaisīšana ar pretslīdes materiāliem;
 • publiskās vietās nekustamā  īpašuma  teritorijas  robežās ziemā jānodrošina ietvju, brauktuvju, piebrauktuvju, autostāvvietu, parkā un skvērā esošo gājēju ietvju un celiņu attīrīšana no sniega un ledus, un to kaisīšana ar pretslīdes materiāliem;
 • nedrīkst pieļaut apzinātu sniega un ledus novietošanu uz brauktuves, kas ir attīrīta no sniega, kā arī sabiedriskā transporta pieturvietās un apstādījumos;
 • aizliegts gājēju ietvju un celiņu kopšanas laikā bojāt brauktuvju, gājēju ietvju un celiņu segumu, kāpnes un zālienu;
 • ziemas laikā jānodrošina sniega un ledus tīrīšana no balkoniem, lodžijām, ēku jumtiem, lāsteku likvidācija, nedrīkst pieļaut sniega un ledus krišanu no jumtiem, dzegām, ūdens notekcaurulēm un situācijās, kad tiek apdraudēta gājēju vai trešo personu īpašuma (tostarp transportlīdzekļu) drošība, nepieciešamības gadījumā bīstamo (darba) zonu jānorobežo.

Svarīgi atcerēties un ievērot, ka piegulošās teritorijas kopšanā aizliegts izmantot minerālmēslu vai visa veida ķimikāliju vai to maisījumus (Siguldā un Mālpilī – arī tīru sāli) sniega vai ledus notīrīšanai, kā arī kaisīt gājēju ietves un celiņus ar nepiemērotiem pretslīdes materiāliem, piemēram, netīrām smiltīm, pelniem, izdedžiem, dubļiem, melnzemi un citiem nepiemērotiem  materiāliem.

Saistošo noteikumu prasību ievērošanas kontrole ir Pašvaldības policijas kompetencē, kas šobrīd ar ziemas laikapstākļu iestāšanos īpašuma sakopšanai pievērš pastiprinātu uzmanību. Pašvaldības policija atgādina, ka par īpašuma nekopšanu un neuzturēšanu atbilstoši noteiktajām prasībām var tikt piemērots administratīvais sods.

Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sabiedriskās kārtības un drošības atbalstīšanā, ziņojot par pārkāpumiem Siguldas novada Pašvaldības policijai uz diennakts tālruni 26160288 vai uz e-pasta adresi policija@sigulda.lv. Aicinām Siguldas novada iedzīvotājus sazināties ar Pašvaldības policiju, izmantojot arī Siguldas mobilo lietotnes sadaļu “Ziņo Pašvaldības policijai”.


© www.sigulda.lv


Pasākumi