×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 23. jūnijs
Šodien sveicam: Līga
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-03-27
Lieldienās Sigulda aicina uz tradicionālo Šūpoļu festivālu

Lieldienu laikā, no 8. līdz 10. aprīlim, Siguldā jau septīto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls.

Festivāla objekti tiks izvietoti pastaigu maršrutā Siguldas dzelzceļa stacija–Maija parks–Svētku laukums–kultūras centrs “Siguldas devons”, bet atsevišķi objekti atradīsies arī citviet Siguldas novada teritorijā un iecienītākajās skatu vietās Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Īpašā šūpoļu ceļa karte būs pieejama digitāli – Siguldas novada mobilajā lietotnē.

Šobrīd Siguldā norit aktīva gatavošanās septītajam Šūpoļu festivālam. Tradicionāli būs iespēja izšūpoties dažādās Siguldas šūpoļu festivāla meistaru radītajās šūpolēs, apskatīt mākslinieku veidotos vides objektus, tomēr šogad festivāls pārsteigs arī ar vairākiem jaunumiem.

Sadarbībā ar SIA “Yes We Can” komandu Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks radīts īpašs Lieldienu objekts – Latvijā lielākais ziedošais zaķis, kas dāvās lielu prieku, apmeklējot festivālu un iemūžinot atmiņas fotogrāfijās.

Maija parkā “Slackline.lv” un Svētku laukumā igauņu “Kiiking” meistari ļaus festivāla apmeklētājiem piedzīvot un izaicināt gravitācijas likumus, kā arī paši pārsteigs ar elpu aizraujošiem paraugdemonstrējumiem.

“Siguldas devona” zālē “Silva” festivāla apmeklētājus pavasarim modinās mākslinieku Kristiana Brektes un Modra Svilāna skaņas un kinētisko objektu izstāde “Troksnis”.

Savukārt Svētku laukumā būs izvietotas divdesmit tematiskās šūpoles. Katra no tām būs ar savu stāstu, vēstījumu un īpašo māksliniecisko ietērpu. Siguldas iecere ir kļūt par UNESCO radošo pilsētu literatūras jomā, tāpēc Svētku laukuma šūpoļu tematiskā līnija būs balstīta literatūrā. Iešūpojot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa jubilejas gadu, festivāla tematiskās šūpoles vēstīs meistara dzejas, prozas, “Epifāniju” un “Krāsaino pasaku” varoņu piedzīvotos stāstus.

Šūpoļu festivāls sāksies sestdien, 8. aprīlī, ar Latvijā lielākā ziedošā zaķa atklāšanu un tradicionālo Zaķu olimpisko skrējienu, kuram starts tiks dots plkst. 13.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Siguldas Svētku laukumā divas dienas norisināsies Lieldienu tirdziņš sadarbībā ar iniciatīvu “Mūsu Bio Tirgus”. Sestdien, 8. aprīlī, plkst. 13.00–17.00 un svētdien, 9. aprīlī, plkst. 11.00–16.00 apmeklētāji varēs sagādāt gardumus svētku galdam un iegādāties noderīgas amata meistaru radītās lietas mājai un dāvanām, kā arī pašam kļūt par amatnieku Lieldienu “Zum-Zum” ziedoniski izzinošajās un radošajās darbnīcās.

Šūpoļu festivāls radis iespēju atbalstīt ukraiņu kopienu, kas šobrīd par savām mājām sauc Siguldas novadu. Tirdziņa apmeklētāji arī šogad varēs nobaudīt nu jau tik populāro ukraiņu boršču un turpināt kopīgi veidot īpaši Ukrainas uzvarai veltītās šūpoles “Brīvības spārni”.

Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls Siguldā norisinās jau septīto gadu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi