×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 22. jūnijs
Šodien sveicam: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-03-31
Pašvaldība jau otro gadu pasniedz speciālbalvu konkursā “Zelta ābele”

30. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” laureātu apbalvošana un Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 30. gadu jubilejas svinības. Siguldas novada pašvaldība šogad speciālbalvu piešķīra māksliniecei Ellai Mežulei, kura tika nominēta kategorijā “Literatūra jaunatnei”.

Ella Mežule grāmatu mākslas konkursā tika nominēta par dizainu un ilustrācijām lietuviešu rakstnieces Ignes Zarambaites grāmatai “Melndzelmji”, kuru izdevis apgāds “Jānis Roze”. Balvu pasniedza Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietnieks Linards Kumskis, norādot, ka “Siguldas novadā mēs grāmatu un lasīšanu turam godā, īpaši mudinām un rosinām bērnus un jauniešus uz lasītprieku, tāpēc mūsu uzmanība un speciālbalva šogad veltīta jauniešu literatūrai.”

Māksliniece Ella Mežule balvā saņēma iespēju pavadīt trīs dienas Vasaras rezidencē Ziedoņa muzejā Murjāņos, kā arī radošo stipendiju darbam. Balva tiek pasniegta sadarbībā ar Ziedoņa muzeju.

Siguldas novada pašvaldība īpaši sveic Turaidas muzejrezervātu ar balvu kategorijā “Dokumentālie izdevumi” par Jiržīja Holīka grāmatas “Vienotā Vidzemes un ārzemju dārzkopība” faksimilizdevumu un zinātniskajiem komentāriem.

Grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele 2022” nominētās un apbalvotās grāmatas aprīlī būs skatāmas izstādē kultūras centrā “Siguldas devons”.

Latvijas grāmatniecībā nozīmīgajam apgādam “Zelta ābele” un tā dibinātājam Miķelim Gopperam ir zināma vēsturiska saistība ar Siguldas novadu. Viņa tēvs 1931. gadā iegādājās Eikažu muižas centru, kur ģimene uzturējās vasarās. Miķelis Goppers Eikažos pavadījis daudz radošu un ražīgu brīvdienu, viņš bieži uz turieni līdzi ņēma savus draugus un apgāda “Zelta ābele” līdzstrādniekus. Ne velti tieši Eikažos Goppers vēlējās izveidot grāmatnieku un grāmatdarinātāju ciemu, “kura iedzīvotājus vienotu jūsmīga mīlestība pret daiļo grāmatu un brīvajām mākslām”. Kara dēļ Miķelim Gopperam šī iecere diemžēl neīstenojās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi