Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 23. septembris
Šodien sveicam: Vanda, Veneranda, Venija
Laika ziņas: Sigulda +8.9℃, D vējš 6.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīta gaismu saspēle pie kultūras centra “Siguldas devons”

18. novembris 16.00

 

Šajā gadā arī Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu, līdzīgi kā Lāčplēša dienu, aizvadīsim, individuāli radot svētkus sev un savai ģimenei. 18. novembrī būs iespēja attālināti sūtīt vissirsnīgākos paldies Latvijai, Siguldai, savai skolai, ģimenei vai kaimiņam, izgaismojot tos uz kultūras centra “Siguldas devons” fasādes. Godināsim Latvijas karogu, valsts himnu un citus valsts simbolus, piespraužot pie apģērba lentīti Latvijas valsts karoga krāsās, kā arī paveiksim kaut vienu labu darbu, kuru patiesi novērtēs tie, kuriem atbalsts šajā laikā visvairāk nepieciešams.

18. novembrī no plkst. 16.00 līdz 21.00 kultūras centra “Siguldas devons” fasāde atdzīvosies īpaši patriotiskā svētku rotā. Bērzu birztalā pie ieejas uzmirdzēs gaismu instalācija “dzīvais” karogs, bet autostāvlaukuma pusē tiks veidota interaktīva animācijas un novēlējumu siena, kurā ar īsziņu palīdzību ikvienam būs iespēja nosūtīt pateicību savam īpašajam varonim vai laba vēlējumus Latvijai un Siguldai. Pateiksim līdzcilvēkiem pateicības vārdus un sasildīsim viņus šajā laikā! Iesūtītie paldies vārdi tiks projicēti uz ēkas fasādes. Pateicības jāsūta īsziņas veidā uz numuru 1838 (LMT, Tele2 un Bite), īsziņas tekstā norādot atslēgvārdu “SIGULDAAIZRAUJ” un pamattekstu. Piemēram: “SIGULDAAIZRAUJ Paldies par Latviju!”. Svarīgi atzīmēt, ka teksta ierobežojums ir 70 zīmes!

Tāpat uz kultūras centra “Siguldas devons” fasādes būs lasāmi arī šā gada pašvaldības augstākā titula “Siguldas novada Goda novadnieks” un nomināciju “Siguldas novada Gada novadnieks” ieguvēji. Ņemot vērā, ka tradicionālais Goda dienas pasākums šajā gadā nenotiks, Goda un Gada novadnieki tiks godināti individuāli.

Papildus tam kultūras centrā “Siguldas devons” 18. novembrī no plkst. 16.00 līdz 20.00 būs atvērtas arī abas izstādes, kuras varēs apmeklēt, ievērojot sanitāro protokolu. Lielajā zālē “Radix” uz skatuves aplūkojama Zviedrijā tapuša unikāla lielformāta fotoizstāde “Ikonas – izstāde par tiesībām būt”. To veidojis viens no lielākajiem un ietekmīgākajiem fotomuzejiem pasaulē – Zviedrijas Fotogrāfijas muzejs “Fotografiska”, sadarbojoties ar teātri “Glada Hudik”, kurā darbojas arī aktieri ar garīga rakstura traucējumiem. Savukārt izstāžu zālē “Silva” būs iespēja aplūkot tekstilmākslinieka Viestura Bērziņa (1954–2019) piemiņas izstādi – gobelēnus, fotogrāfiju kolāžas un zīmējumus. Ieeja izstādēs – bez maksas.
 
Tāpat 18. novembrī novadnieki aicināti baudīt Latvijas virtuālā pūtēju orķestra video sveicienu Latvijas 102. gadadienā, kurā 34 pūtēju orķestri no visas Latvijas izpildīs Imanta Kalniņa skaņdarbu “Pūt vējiņi!”. Virtuālajā orķestrī piedalās arī Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” mūziķi un diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš.
 
Pa dienu 18. novembrī Siguldā būs iespēja izskriet Latvijas kontūru.

Aicinām novadniekus nepulcēties un svētku sajūtu baudīt, distancējoties un ievērojot visus drošības un pulcēšanās noteikumus. Svētku rotā pošas ne tikai pilsēta, bet arī Allažu, Mores un Siguldas pagasts. Svētku sajūtu aicinām gūt savās mājās, mastā paceļot karogu, klājot svētku galdu un ģimenes lokā pārrunājot, cik jūsu ģimenei ir nozīmīga mūsu dzimtene Latvija.

Svinēsim svētkus atbildīgi un izmantosim iespēju iesaistīties individuālās aktivitātēs, piemēram:

  • godā celt Latvijas valsts karogu, rotāt māju vai svētku galdu, īpašā brīdī dziedāt Latvijas valsts himnu;
  • apmeklēt Latvijas valstij svarīgas piemiņas vietas, noliekot ziedus un aizdedzot sveces par tiem, kas stāvējuši Latvijas valsts sardzē;
  • atsaukties “Staro Rīga” līdzdalības akcijai #staromājās;
  • pateikt paldies tiem, kas šajā dienā strādā – glābējiem, ārstiem, publiskajā sektorā strādājošajiem;
  • iepriecināt kādu, kuram tas šobrīd vajadzīgs un kurš to novērtēs visvairāk!

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi