×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi

Siguldas novada pašvaldība kopš 2015. gada reizi gadā organizē ūdens paraugu ņemšanu populārākajos Siguldas apkārtnes avotos, lai iegūtu informāciju par mikrobioloģiskā piesārņojuma klātbūtni avotu ūdenī (zarnu enterokoku, koliformu un escherichia coli skaits).
Analīžu rezultāti ir mainīgi, bet kopumā tie apliecina, ka avotu ūdens lietošana uzturā nav droša, tāpēc iedzīvotāji aicināti avotu ūdeni uzturā nelietot, un, ja tomēr tas tiek darīts, ūdens obligāti pirms tam jānovāra. Pat, ja ūdens paraugu ņemšanas brīdī kādā no avotiem mikrobioloģiskais piesārņojums nav atrasts, situācija var ātri mainīties.
 
Mikrobioloģiskais piesārņojums var būtiski ietekmēt dzeramā ūdens patērētāju veselību ļoti drīz pēc tā izdzeršanas – bīstamākās no šīm baktērijām var izraisīt zarnu slimības, kuru simptomi visbiežāk ir vēdera sāpes, vemšana un caureja.
 
Pamatojoties uz pašvaldības darbinieku novērojumiem (iemīto taku platuma un iedzīvotāju atsauksmēm), par populārākajiem avotiem tiek uzskatīti – Saltavots, Kaļķugravas (Mežmuižas) avoti, Līvkalna–Satezeles, Nurmižu, Gūtmaņalas, Princešu un Ancīšu gravas avots.

Pievienotie faili

Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2023Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2017Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2016Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2015Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2019Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2020Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2021Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2022Citi


Pasākumi