Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +10.9℃, R vējš 3.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi

Siguldas novada pašvaldība kopš 2015. gada reizi gadā organizē ūdens paraugu ņemšanu populārākajos Siguldas apkārtnes avotos, lai iegūtu informāciju par mikrobioloģiskā piesārņojuma klātbūtni avotu ūdenī (zarnu enterokoku, koliformu un escherichia coli skaits).
Analīžu rezultāti ir mainīgi, bet kopumā tie apliecina, ka avotu ūdens lietošana uzturā nav droša, tāpēc iedzīvotāji aicināti avotu ūdeni uzturā nelietot, un, ja tomēr tas tiek darīts, ūdens obligāti pirms tam jānovāra. Pat, ja ūdens paraugu ņemšanas brīdī kādā no avotiem mikrobioloģiskais piesārņojums nav atrasts, situācija var ātri mainīties.
 
Mikrobioloģiskais piesārņojums var būtiski ietekmēt dzeramā ūdens patērētāju veselību ļoti drīz pēc tā izdzeršanas – bīstamākās no šīm baktērijām var izraisīt zarnu slimības, kuru simptomi visbiežāk ir vēdera sāpes, vemšana un caureja.
 
Pamatojoties uz pašvaldības darbinieku novērojumiem (iemīto taku platuma un iedzīvotāju atsauksmēm), par populārākajiem avotiem tiek uzskatīti – Saltavots, Kaļķugravas (Mežmuižas) avoti, Līvkalna–Satezeles, Nurmižu, Gūtmaņalas, Princešu un Ancīšu gravas avots.

Pievienotie faili

Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2020Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2019Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2018Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2017Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2016Siguldas apkārtnes avotu ūdens pētījumi 2015Citi


Pasākumi