×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 8. februāris
Šodien sveicam: Aldona, Česlavs
Laika ziņas: Sigulda +0.2℃, DR vējš 4.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Ekopēdija

Latvijas Zaļais punkts ir organizācija, kas sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotājiem un pašvaldībām organizē atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Latvijas Zaļais punkts sekmē vides izglītību, kā arī rūpējas par tīru un sakoptu vidi. Uzņēmums ik gadu iegulda nozīmīgus resursus bērnu, jauniešu izglītībā par vides jautājumiem, īstenojot izglītojošas kampaņas, akcijas, konkursus, kā arī, īstenojot dažādas aktivitātes, veicina atbildīgu uzņēmējdarbību.

 

Kāpēc šķirot atkritumus ir svarīgi?

  • Latvijā katru gadu tiek radītas aptuveni 800 000 tonnas sadzīves atkritumu.
  • Lielu daļu no tiem ir iespējams pārstrādāt jaunās izejvielās, piemēram, dažāda veida iepakojumu – plastmasas, papīra, metāla iepakojumu, stikla pudeles un burkas, baterijas, elektroiekārtas, autoriepas u.c.
  • Šķirojot atkritumus, mēs saudzējam izsīkstošos dabas resursus.
  • Šķirojot atkritumus, noplok poligonu apmēri, kā arī mazinās dabas piesārņojums.

Uzzini, kur šķirot dažādus atkritumu veidus
Saņem atbildes arī uz citiem jautājumiem

 

Pievienojies Vislatvijas šķiratlonam

Lai parādītu to, cik vienkārša un aizraujoša var būt atkritumu šķirošana, Latvijas Zaļais punkts jau vairākus gadus rīko kampaņu Vislatvijas šķiratlons. Tās laikā šķiratlona trenere Viktorija dažādos atraktīvos un interesantos veidos motivē iedzīvotājus aktīvāk šķirot sevis radītos atkritumu.

Kampaņas ietvaros īpaši akcentēta dažādu iepakojumu veidu pareiza nodalīšana no nešķirotajiem atkritumiem, piemēram, plastmasas, papīra un metāla iepakojuma, kā arī stikla pudeļu un burku, kam 2019. gadā tika īstenota unikāla akcija Vislatvijas “Stikla šķiratlons”. Tāpat caur šķiratlona treneres vēstījumiem tiek veicināta iedzīvotāju izpratne par elektronikas, dažādu bīstamo, tekstila izstrādājumu un citu atkritumu pareizu utilizēšanu. Plašāka informācija par pareizu atkritumu šķirošanu pieejama šeit.

 

Skolēnu ekskursijas

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar “Eco Baltia grupu”, kurā ietilpst arī Siguldas pilsētas SIA “Jumis”, kopš 2019. gada septembra organizē skolēniem izglītojošas vides ekskursijas divās Latvijā esošās otrreizējo izejvielu pārstrādes rūpnīcās – PET pudeļu pārstrādes rūpnīcā “PET Baltija” un plastmasas plēvju un cieto plastmasas iepakojumu rūpnīcā “Nordic Plast”.

Ekskursiju laikā skolu audzēkņi tiek iepazīstināti ar dažādiem vides un klimata jautājumiem. Piemēram, kā ikviens savā ikdienā ar savu rīcību negatīvi ietekmē vidi, kā arī par to, kā katrs personīgi šos paradumus var mainīt. Tāpat jauniešiem tiek sniegts priekšstats par aprites ekonomikas veidošanos, noslēgumā uzskatāmi parādot arī otrreizējo izejvielu pārstrādes procesu.

Viesošanās laikā skolēni piedalās arī atjautīgā viktorīnā, kuras laikā viņi ne tikai parāda savas zināšanas par vides tematiku, bet arī sacenšas starp citām skolām par zinošākās klases titulu. Plašāka informācija par ekskursijām pieejama šeit.

Informācija sagatavota sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu!

Pasākumi