×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Vide

Sigulda atrodas Vidzemes augstienes rietumu stūrī uz samērā līdzena, lauksaimniecībai derīga platformas gabala, ap 100 - 102 m virs jūras līmeņa.Īpatnēju raksturu Siguldas novada ainavai piešķir labi izveidotais gravu tīkls, kas izrobo gan Gaujas, gan arī tās pieteku dziļo ieleju pamatkrastus. Gravu blīvums Siguldas pusē ir 600 m/km2.

Pēc hidrogrāfiskā iedalījuma Siguldas novads ietilpst Gaujas baseinā. Tikai neliela platība - Siguldas purva dienvidu daļa ar Sudas upīti - pieder Daugavas sateces baseinam.

Teritorija ir ūdeņiem bagāta. Nozīmīgākā ūdenstece ir Gauja, otra lielākā un visgarākā (452 km), kā arī skaistākā un viltīgākā Latvijas upe. Upes gultne pie Siguldas ir apmēram 100 m plata ar krasi mainīgu dziļumu (0,3 - 7 m).  Siguldas apkārtnē ir arī vairāki avoti un ezeri (ledāju darbības rezultātā veidotie un purvu ezeri). Ezeri ir nelieli, sekli vai vidēji dziļi (0,8 - 3 m).

Pateicoties Gaujas senielejai un Gaujas nacionālā parka teritorijai, Siguldas novadā liela uzmanība tiek pievērsta vides aizsardzības jautājumiem, nodrošinot tīru un sakoptu vidi, ko novērtē gan siguldieši, gan novada viesi.

___________________________________

Dabas aizsardzības pārvalde

Atkritumu apsaimniekošana

Ūdenssaimniecība

Instrukcijas vides uzraudzībai

Latvāņu ierobežošana

Ekopēdija

Derīgie izrakteņi


Peldvietas

Pasākumi