Trešdiena, 20. novembris
Šodien sveicam: Anda, Andīna, Vigo
Laika ziņas: Sigulda +5.1℃, DA vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Ekopēdija

Latvijas Zaļais punkts ir organizācija, kas sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotājiem un pašvaldībām organizē atkritumu šķirošanu un pārstrādi.

Siguldas novadā Latvijas Zaļais punkts sadarbojas ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “JUMIS”, kas nodrošina praktisko pārstrādei nododamo materiālu savākšanu, izvietojot un tukšojot šķiroto atkritumu konteinerus, iekārtojot un uzturot elektropreču un videi kaitīgu preču pieņemšanas laukumus, bet Zaļais punkts finansiāli atbalsta otrreizējo izejvielu savākšanu un īsteno iedzīvotāju informēšanas aktivitātes par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un iespējām pašvaldībā. Savāktie materiāli Latvijā un ārvalstīs tiek pārstrādāti vērtīgās izejvielās.

Kāpēc vajag šķirot atkritumus?
(Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes!)

  • Atšķirojot izlietoto iepakojumu, vecās elektropreces, baterijas un citas pārstrādei derīgās lietas, mēs samazinām to atkritumu apjomu, kas nonāk izgāztuvēs.
  • Atkritumu šķirošana ir veids, kā varam taupīt dabas resursus, - no izlietotā iepakojuma, vecajām elektroprecēm, baterijām, riepām un citām nolietotām precēm iespējams atkārtoti ražot izejvielas jaunam iepakojumam vai citus produktus.
  • Ekonomiskais izdevīgums – jo vairāk atkritumu mājsaimniecībā tiks sašķirots, jo mazāk būs jāmaksā par atkritumu izvešanu.

Šķirošanas laukums
Jumis, SIA, Augļu iela 8, Sigulda.
Pieņem:

Iepakojums, Mobilie telefoni, Baterijas, Auto akumulatori un riepas, Elektropreces
Darba dienās: plkst.8.00-17.00
Тālr. 67972286, www.jumis.lv

Vislatvijas atkritumu šķirošanas karte
___________________________________

Zaļā punkta skola

Mēs Zaļajā punktā esam pārliecināti, ka mācīties par vides saudzēšanu, resursu taupīšanu un zaļo dzīvesveidu var ļoti dažādos veidos – gan skolas solā, gan mājās kopā ar ģimeni, gan tiekoties ar domubiedriem īpaši organizētos pasākumos. Neskatoties uz to, kāda veida izglītošanos izvēlamies, svarīgākais ir no jauna gūtās zināšanas un iemaņas izmantot praktiski. Tikai tad zaļais dzīvesveids var kļūt par neatņemamu ikdienas normu. Arī programmas „Zaļā punkta skola” vadmotīvs ir piedāvāt praktiski izmantojamas zināšanas, kas noder gan skolā, gan dzīvē.

Vides izglītības programma "Zaļā punkta skola" darbojas vairāk nekā 10 gadus, tās projektos ir piedalījusies aptuveni viena trešā daļa Latvijas vispārizglītojošo skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu. Ik gadu programmai pievienojas arvien jauni dalībnieki.


Programmai „Zaļā punkta skola” ir vairāki mērķi:

  • paaugstināt skolēnu zināšanu līmeni ekoloģijas jautājumos,
  • radīt spēcīgāku atbildības sajūtu par apkārtējo vidi,
  • rosināt uz dabai labvēlīgu dzīvesveidu, taupot neatjaunojamos dabas resursus, kas tiek izmantoti iepakojuma, elektropreču un videi kaitīgo preču, piemēram, bateriju, ražošanā,
  • attīstīt bērnos un jauniešos pašiniciatīvu zaļā dzīvesveida praktizēšanā un popularizēšanā vienaudžu vidū.

Bērniem

Jo agrāk mēs uzsākam mazos, zaļos darbiņus, jo noturīgāks ieradums veidojas. Veidojot grāmatu „Rūķis šķiro”, mēs domājām par to, kā bērnam saprotamā valodā runāt par it kā sarežģītiem vides saudzēšanas jautājumiem, un stāstāmo papildinājām ar praktiskiem padomiem.


Skolēniem

Katru mācību gadu skolēniem ir iespēja piedalīties dažādos ar vides aizsardzību, resursu taupīšanu un atkritumu šķirošanu saistītos projektos – izglītojošās nometnēs, radošo darbu vai pētniecības projektu konkursos, kā arī citos pasākumos. Uzzini vairāk par vides izglītības projektiem skolēniem!


Studentiem

Studenti ir spēks! Mūsu pieredze rāda, ka studenti ir vieni no aktīvākajiem zaļā dzīvesveida piekritējiem. Lai atbalstītu viņu radošās idejas un darbus, mēs piedāvājam iesaistīties dažādos izglītojošos un radošos projektos. Uzzini vairāk par vides izglītības projektiem studentiem!


Skolotājiem

Tēma par atkritumiem un ar tiem saistītie jautājumi ir mācību priekšmetu standartu sastāvdaļa. Lai atvieglotu skolotāju darbu un padarītu mācību procesu interesantāku, mēs esam sagatavojuši noderīgus mācību materiālus – mācību grāmatas un darba burtnīcas skolēniem, rokasgrāmatu skolotājiem, video materiālus, uzskates līdzekļus un citus mācību materiālus. Tie bez maksas lejupielādējami e-Bibliotēkā vai saņemami Latvijas Zaļā punkta birojā. Mēs organizējam arī bezmaksas seminārus, lai iepazīstinātu skolotājus ar mācību materiāliem. Uzzini vairāk par vides izglītības projektiem skolotājiem!

Kā kļūt par Zaļā punkta skolu?

Programmā „Zaļā punkta skola” var iesaistīties jebkura mācību iestāde, kas vēlas mācību procesā izmantot Zaļā punkta sagatavotos mācību materiālus un piedalīties mūsu organizētajos pasākumos. Lai skola regulāri un savlaicīgi saņemtu informāciju par Zaļā punkta projektiem, semināriem un apmācībām aicinām:
  • aizpildīt programmas „Zaļā punkta skola” reģistrācijas anketu,
  • reģistrēties e-jaunumu saņemšanai Zaļā punkta vēstkopā (reģistrācijas anketas beigās atzīmēt „Pieteikties e-jaunumiem”).

Informācija sagatavota sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu!

Plašāka informācija par Latvijas Zaļā punkta aktivitātēm

Pasākumi