×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 14. jūnijs
Šodien sveicam: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Latvāņu ierobežošana

__________________________________________________

Informācija par latvāņu ierobežošanas pakalpojumu sniedzējiem pieejama Siguldas novada tīmekļa vietnē www.sigulda.lv sadaļā “Lauksaimniecības tehniskie pakalpojumi”. 

__________________________________________________

Siguldas novada pašvaldība aicina ziņot par teritorijām, kuras invadētas ar latvāni, bet Valsts augu aizsardzības dienestā nav informācijas par konkrēto teritoriju.
Ziņot ŠEIT.

_________________________________________________

Iesniegums reģistrācijai Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas invazīvo augu sugu izplatības datubāzē

Zemes valdītājiem aizpildāmā forma pieejama ŠEIT

__________________________________________________

Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma piemērošanu ar latvāni invadētās zemes vienībās

Siguldas novada pašvaldības domes 2023. gada 16. novembra saistošie noteikumi Nr.23 “Par atvieglojumu piemērošanu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Siguldas novadā” (turpmāk – noteikumi Nr.23) paredz, ka zemes īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem, kuru īpašumā vai tiesiskā valdījumā ir zeme, kuras platība zemes vienībā ir lielāka par vienu hektāru, kura invadēta ar Sosnovska latvāni (Heracleum sosnowskyi Manden) (turpmāk – latvānis), var piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa (turpmāk – nodokļa) atvieglojumu:

  1. 90 % apmērā, ja ar latvāni invadētā zemes platība aizņem 90 % un vairāk no nekustamā īpašuma zemes vienības kopējās zemes platības;
  2. 50 % apmērā, ja ar latvāni invadētā zemes platība aizņem 50 % līdz 90 % no nekustamā īpašuma zemes vienības kopējās zemes platības;
  3. 25 % apmērā, ja ar latvāni invadētā zemes platība aizņem mazāk nekā 50 % no nekustamā īpašuma zemes vienības kopējās zemes platības;

saskaņā ar noteikumu Nr.23 pielikumu “Metodika par kārtību, kādā nosaka latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu veikšanu ar latvāni invadētajās zemes vienībās Siguldas novadā, lai saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu”.

Zemes īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem, ja zeme invadēta ar latvāni, ir tiesības uz nodokļa atvieglojumu nākamajā gadā, iesniedzot kārtējā gadā no 1. janvāra līdz 31. martam Siguldas novadā pašvaldībā motivētu iesniegumu.

Šos nodokļa atvieglojumus var piemērot desmit gadus pēc kārtas, sākot ar gadu, kad pašvaldībā saņemts pirmais iesniegums par nodokļa atvieglojuma piemērošanu, ja:

  1. informācija par zemes vienībā ar latvāni invadēto zemes platību iekļauta Valsts augu aizsardzības dienesta Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas invazīvo augu sugu izplatības datu bāzē (turpmāk – datu bāze) un Siguldas novada latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu organizatoriskajā plānā;
  2. saskaņā ar datu bāzes datiem zemes vienībā ar latvāni invadētā platība ir lielāka par vienu hektāru;
  3. ar latvāni invadētajā platībā konstatēti vismaz viens simts otrā gada vai vecāki latvāņi;
  4. zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs regulāri organizē latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu veikšanu, netiek konstatēts ziedošs latvānis vai latvāņa ziedkopa sēklu gatavošanās vai nogatavojušos sēklu stadijā.

_______________________________________________
Kontakinformācija

Adrese: Zinātnes iela 7, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150
Tālrunis: 26341991
E-pasts: ineta.eriksone@sigulda.lv


Noderīga informācija:

Pasākumi