Ceturtdiena, 9. jūlijs
Šodien sveicam: Zaiga, Asne, Asna
Laika ziņas: Sigulda +18.3℃, R vējš 4.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Uzņēmējdarbība

Pils kvartāla telpām tiek meklēti nomnieki (Publicēts: 1.07.2020.)

Siguldas pils kvartālā radošu saimnieku meklē divas telpas (39,2 kvadrātmetri un 57,3 kvadrātmetri) Muižas koka mājas pirmajā stāvā, lai papildinātu radošā kvartāla konceptu ar radošo uzņēmēju, mākslinieku, dizaineru vai amatnieku piedāvājumu.

Visi interesenti, kuri ir savas telpas meklējumos un kuri vēlas kļūt par daļu no Latvijā mīlētākās pilsētas, aicināti aplūkot pieejamo informāciju šeit.

Pieteikšanās izsolei norisinās līdz 7. jūlijam. Papildu informāciju iespējams iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 29414798 vai rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.

___________________

Darba devējiem pieejams atbalsts darba aizsardzības uzlabošanā

Laikā, kad daudzi uzņēmumi cieš zaudējumus Covid-19 izraisītās krīzes dēļ, turpinās pieteikšanās Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” bezmaksas atbalstam darba aizsardzības uzlabošanā bīstamo nozaru uzņēmumos.

Bezmaksas atbalstam var pieteikties ikviens mikro, mazais vai vidējais uzņēmums, tai skaitā zemnieku saimniecība, kurā strādā ne vairāk kā 249 darbinieki un kurš darbojas bīstamajā nozarē, piemēram, ēku būvniecībā, mežistrādē, augkopībā, lopkopībā, pārtikas ražošanā vai kādā citā no 39 Ministru kabineta 2005. gada 8. februāra noteikumos Nr. 99 noteiktajiem komercdarbības veidiem.

Atbalsta saņēmējiem tiek nodrošinātas konsultācijas un palīdzība dokumentācijas izstrādē, ja uzņēmumā atbilstoši Ministru kabineta 2007. gada 2. oktobra noteikumu Nr. 660 prasībām nav veikts vai ir daļēji veikts darba vides riska novērtējums un nav izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns. Uzņēmumi, kuriem piešķirts atbalsts “Konsultācijas darba devējiem”, var pieteikties arī atbalsta “Laboratoriskie mērījumi” saņemšanai, lai veiktu laboratoriskos mērījumus (līdz 500 eiro) darba vides riska faktoru ekspozīcijas noteikšanai, ja šādu nepieciešamību konstatēs eksperti.

Savukārt tad, ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums un izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns vai attiecībā uz uzņēmumu pieņemts lēmums par atbalsta “Konsultācijas darba devējiem” piešķiršanu, ir iespēja pieteikties darba aizsardzības speciālistu un uzticības personu apmācībām. Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programmas ilgums ir 60 stundas. Darbinieks, kurš apguvis pamatlīmeņa zināšanu programmu, var pieteikties specializēto zināšanu apguvei darba aizsardzības jomā konkrētā nozarē, kuru ilgums ir 40 stundas. Apmācībām var pieteikties uzņēmumi, kuros strādā līdz 10 darbiniekiem.

Ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums, izstrādāts darba aizsardzības pasākumu plāns un izveidota darba aizsardzības organizatoriskā struktūra atbilstoši Darba aizsardzības likuma 9. panta prasībām, darbinieku, kurš ievēlēts par uzņēmuma uzticības personu, var deleģēt uzticības personu apmācībām darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanās. Apmācību ilgums ir 40 stundas.

Valsts darba inspekcija aicina bīstamo nozaru mikro, mazos un vidējos uzņēmumus izmantot Eiropas sociālā fonda projekta piedāvātās iespējas un saņemt bezmaksas atbalstu darba vides drošības sakārtošanai.

Papildu informācija par bezmaksas atbalsta saņemšanu pieejama, rakstot uz e-pasta adresi info.esf@vdi.gov.lv un zvanot uz tālruņa numuriem 27891465, 25725168 vai 25702127.

___________________
 
Līdz 9. aprīlim māmiņas-uzņēmējas aicinātas iesniegt pieteikumus grantu konkursam
 
Līdz 9. aprīlim Siguldas novada sievietes-māmiņas, kuras plāno uzsākt uzņēmējdarbību vai vada savu uzņēmumu, aicinātas piedalīties grantu konkursā “Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja” un pretendēt uz finansējumu līdz 2000 eiro sava biznesa projekta attīstīšanai. Kopējā pieejamā atbalsta summa plānota 8000 eiro apmērā. Savukārt konkurss “Māmiņa. Krimuldiete. Uzņēmēja” šogad pirmoreiz norisinās Krimuldā, un tā ietvaros Krimuldas novada pašvaldība atbalstīs Krimuldā deklarēto sieviešu-māmiņu biznesa idejas.

Konkursam Siguldas novadā var pieteikties sievietes, kuras ir deklarētas Siguldas novadā un audzina bērnus vecumā līdz 8 gadiem, un plāno uzsākt uzņēmējdarbību, vai šo sieviešu dibinātie uzņēmumi, kuri reģistrēti pirms ne vairāk kā 24 mēnešiem. Konkursa finansējumu varēs izmantot esošā biznesa attīstīšanai vai jauna uzņēmuma darbības uzsākšanai.

Konkurss šogad norisināsies divās atlases kārtās:

  1. pieteikumu pieņemšana līdz 9. aprīlim, pretendentēm iesniedzot pieteikuma veidlapuprojekta izmaksu tāmi un prognozētās naudas plūsmas aprēķinu. Jau reģistrētajiem komersantiem papildus jāiesniedz operatīvā bilance ar peļņas zaudējuma aprēķinu. Minētie dokumenti jānosūta uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai iesniedzot personīgi vienā eksemplārā papīra formā klientu apkalpošanas centrā Raiņa ielā 3, Siguldā.
  2. otrai atlases kārtai izvirzīto pretendentu ideju prezentācijas un uzvarētāju paziņošana.

Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs pieredzējuši Siguldas un Krimuldas novadu uzņēmēji.

Pieteikumu pieņemšanas periodā ir iespēja saņemt individuālas konsultācijas par dokumentu sagatavošanu tiešsaistē, iepriekš par to vienojoties. Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29414798.

Konkurss Siguldas novada teritorijā norisināsies jau piekto gadu. Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.

___________________
 
“Siguldas devonā” notiks lekcija-darbnīca tūrisma nozares speciālistiem
 
7. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.30 kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies lekcija-darbnīca Siguldas, Ādažu, Inčukalna un Garkalnes novadu tūrisma nozarē iesaistītām organizācijām “Tūrisma produkta reklāma un pārdošanas kanāli”. Pasākumu organizē Rīgas plānošanas reģions projekta “Mežtaka” ietvaros, un tajā aicināti piedalīties tūrisma nozares uzņēmēji.
 
Darbnīcas laikā dalībnieki uzzinās par jaunveidoto Mežtakas maršrutu, kā arī iegūs praktiskus ieteikumus par mūsdienu tūrisma produktu reklamēšanas un pārdošanas kanāliem, kā efektīvāk darboties tūrisma nozarē, kā arī dalīsies pieredzē un iegūs jaunus kontaktus, gatavojoties vasaras sezonai.
 
Mežtaka ir garās distances pārgājienu maršruts, kas sākas Rīgā un turpinās līdz Tallinai. Latvijā pārgājienu maršruts iet cauri Gaujas Nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai un Veclaicenei. Igaunijā turpinās cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigauniju līdz Tallinai. Mežtakas maršruts ir aptuveni 1050 kilometru garš, un tas tiek sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa apmēram 20 kilometriem dienā. Mežtaka iekļauj visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus – augus, zvērus, sēnes un citus. To varēs iet dažādos gadalaikos – pavasaros, kad Gaujas krastos ziedēs ievas, vasarās, kad Peipusa un Ziemeļigaunijas piekrastē varēs doties peldēt, un rudeņos, kad upju ielejas krasti slīgs rudens lapu zeltā. Maršrutā Igaunijas daļā ietilps Lahemā nacionālais parks un Ziemeļigaunijas krasts, kas ir Baltijas valstu iespaidīgāko akmeņu, ūdenskritumu un klinšu zeme.
 
Rīgas plānošanas reģiona teritorijā atrodas četri Mežtakas posmi: Rīga–Baltezers; Sigulda–Murjāņi; Baltezers–Vangaži; Vangaži–Murjāņi.
 
Mežtaka tiek veidota projekta “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka”” ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu.
 
Pieteikšanās dalībai lekcijā-darbnīcā norisināsies līdz 3. aprīlim, reģistrējoties šeit.
 
___________________
 
10. martā notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
 
Otrdien, 10. martā, plkst. 16.00 SIA “VILSA”, “Inderdēļi 1A” telpās, Siguldas pagastā, notiks Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde.
 
Atgādinām, ka sēdes ir atklātas un tās var apmeklēt ikviens interesents. Dalība iepriekš jāpiesaka, rakstot uz e-pasta adresi ina.stupele@sigulda.lv.
 
Darba kārtība:
  • plkst. 16.00–16.20 Siguldas novada pašvaldības budžets 2020, U. Mitrevics
  • plkst. 16.20–16.50 Teritorijas plānojuma grozījumu rezultāta prezentācija, Z. Gatere
  • plkst. 16.50–17.05 Aktualitātes, I. Stupele un D. Preisa
  • plkst. 17.05–17.20 Jautājumi, diskusijas
  • plkst. 17.20–17.40 SIA “Vilsa” prezentācija, V. Saulājs
___________________
 
Ziņu arhīvs 2015–2017

___________________

*** Informāciju sagatavoja un apkopoja Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele.
Par satura papildināšanu vai izmaiņām informēt: ina.stupele@sigulda.lv

Pasākumi

       Jūlijs 2020