Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Svētdiena, 24. oktobris
Šodien sveicam: Renāte, Modrīte, Mudrīte
Laika ziņas: Sigulda +5.6℃, DR vējš 2.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

INT-HERIT

Starpreģionu sadarbības programmas URBACT III 2014.-2020.gadam projekts „Mazu un vidēja izmēra Eiropas pilsētu kultūras mantojuma stratēģiju ieviešanas tīkls”.

Projekta nosaukuma saīsinājums: INT-HERIT 
Projekta 1.posms: 10.10.2016.–10.04.2017.
Projekta 1.posmā Siguldas novada pašvaldībai pieejamais finansējums: 7 950,00 EUR; 85% sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds; 10% – Siguldas novada pašvaldība; 5% – valsts budžets.
Projekta 2.posms: 02.06.2017.-02.06.2019.
Projekta 2.posmā Siguldas novada pašvaldībai pieejamais finansējums: 59 000,00 EUR; 85% sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds; 10% - Siguldas novada pašvaldība; 5% - valsts budžets.

Siguldas novada pašvaldība starpreģionu sadarbības programmas URBACT III ietvaros īsteno projektu INT-HERIT jeb “Mazu un vidēja izmēra Eiropas pilsētu kultūras mantojuma stratēģiju ieviešanas tīkls” sadarbībā ar Baenas pašvaldību Spānijā, kas ir projekta vadošais partneris, un vēl 7 partneriem no Itālijas, Grieķijas, Īrijas, Rumānijas, Portugāles un Beļģijas un Francijas.

INT-HERIT tīkla mērķis ir ieviest inovatīvus risinājumus kultūrvēsturiskā mantojuma apsaimniekošanā maza un vidēja izmēra Eiropas pilsētās, fokusējoties uz integrētu pieeju stratēģiju īstenošanā un nodrošinot kvalitatīvu izaugsmi sociālajā un ekonomiskajā attīstībā.

INT-HERIT tīklā Siguldas novada pašvaldība iesaistās ar Siguldas pils kompleksa un Jaunās pils stratēģijām, izvirzot problēmjautājumus saistībā ar to īstenošanu. Projekta 1.posma ietvaros tiek veikts esošās situācijas izvērtējums, veidota interešu turētāju grupa un tiek izvirzīti mērķi projekta 2.posma pieteikumam. Pašvaldības mērķis ir maksimāli augstā kvalitātē īstenot stratēģijās izvirzītos mērķus - īstenot pils kompleksa revitalizāciju, radot tajā sociālekonomiski pamatotu un aktīvu vidi.

INT-HERIT projekts tieši papildina SAM 5.6.2. sagatavošanā esošo projektu Siguldas pils kompleksa ēku pārbūvei, revitalizācijai uzņēmējdarbības atbalstam, SAM 5.5.1. projekta ideju, kuras ietvaros plānota Jaunās pils restaurācija, un EKII projektu Jaunās pils energoefektivitātes paaugstināšanai.

2018.gada septembrī Siguldā notika INT-HERIT starptautiskā sanāksme, kurā piedalījās visu sadarbības partneru pārstāvji. Starptautiskās sanāksmes laikā ārvalstu kolēģi iepazīstināti ar līdz šim paveikto Siguldas pils kompleksa atjaunošanā un mūsu nākotnes redzējumu, organizētas darba grupas ar mērķi rast risinājumus un jaunu skatījumu uz vēl neizmantoto pils kompleksa potenciālu, kā arī tam pieguļošajām teritorijām un kultūrvēsturiskā mantojuma objektiem. Ar pasākuma darba kārtību var iepazīties šeit.

 

Aktualitātes:

Papildu informācija:

Pasākumi