Otrdiena, 20. augusts
Šodien sveicam: Bernhards, Boriss, Rojs
Laika ziņas: Sigulda +22.3℃, R vējš 3.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-04-26
Līdz 29.aprīlim norisinās pieteikšanās skolēnu darbam vasaras brīvlaikā

Siguldas novada pašvaldība, sadarbojoties ar novada uzņēmējiem, arī šogad īsteno jauniešu nodarbinātības projektu, kura laikā iespēja strādāt un apgūt pirmās darba prasmes piedāvāta skolēniem vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Siguldas novadā. Skolēnu pieteikumi tiks pieņemti līdz 29.aprīlim. Siguldas novada pašvaldība projekta īstenošanai paredzējusi 45 700 eiro.

Skolēnu vasaras nodarbinātības projekta ietvaros skolēniem vecumā no 13 līdz 14 gadiem būs iespēja strādāt divas nedēļas pašvaldības iestāžu un struktūrvienību nodrošinātajās darbavietās, savukārt skolēniem vecumā no 15 līdz 19 gadiem darbavietas mēneša garumā nodrošinās novada uzņēmēji.

Piesakoties darbam, skolēniem būs jānorāda savas prasmes un iemaņas, kā arī motivācija darbam. Pieteikumos skolēniem prioritārā kārtībā būs jāatzīmē trīs vēlamās darbavietas, izvēloties no pašvaldības apkopotā vakanču saraksta (vakanču sarakstu iespējams lejuplādēt šeit). Skolēniem vecumā no 13 līdz 15 gadiem jāizvēlas darbavietas pašvaldības struktūrvienībās un iestādēs, bet skolēniem no 15 līdz 19 gadiem – darbavietas uzņēmumos.

Skolēnu nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā finansēs Siguldas novada pašvaldība, uzņēmējiem būs jāsedz tikai darba devēja sociālais nodoklis.

Skolēnu pieteikumos norādīto informāciju un deklarēto dzīvesvietu pārbaudīs pašvaldības speciālisti, skolēnu atlasi konkrētām darba vietām, pamatojoties uz norādītajām prioritārajām darba vietām skolēnu pieteikuma anketās un motivāciju strādāt uzņēmumā, veiks potenciālie darba devēji. Skolēniem, kuriem prioritārajā secībā norādītajos uzņēmumos darba vietas uzņēmēji nevarēs nodrošināt, tiks piedāvātas vakances citos uzņēmumos.

Skolēniem vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuri vēlas iesaistīties skolēnu nodarbinātības projektā vasaras brīvlaikā, no 11. līdz 29.aprīlim Siguldas novada pašvaldībai jāiesniedz:

  • aizpildīta pieteikuma anketa, kuru var saņemt un pēc tam iesniegt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa ielā 3, Siguldā), Siguldas pagasta pārvaldē (Zinātnes ielā 7, 2. stāvā, Siguldā), Allažu pagasta pārvaldē (Birzes ielā 4, Allažos), Mores pagasta pārvaldē (Siguldas ielā 11, Morē);
  • Ārsta izziņa par veselības stāvokli.

Pašvaldības izveidotā darba grupa līdz 20.maijam izvērtēs saņemto pieteikumu atbilstību noteikumiem. Skolēniem, kuri būs iesnieguši iesniegumu, bet neatbildīs noteikumos noteiktajiem kritērijiem (iesniegums iesniegts vēlāk par 29.aprīli; skolēns ir jaunāks par 13 gadiem vai vecāks par 19 gadiem; nemācās nevienā izglītības iestādē; nav deklarēts Siguldas novada administratīvajā teritorijā; nav iesniedzis pieprasītos dokumentus) tiks izsūtītas atteikuma vēstules. Skolēniem, kuru iesniegumi atbildīs noteikumos noteiktajiem kritērijiem, jāseko līdzi informācijai par darba norīkojumu saņemšanu, kas pēc 20.maija tiks publicēta pašvaldības interneta vietnē www.sigulda.lv, kā arī nosūtīta Siguldas novada izglītības iestādēm. Plānots, ka norīkojumi, kuros būs norādītas konkrētās skolēnu darba vietas, tiks izsniegti 25., 26. un 27.maijā laikā no plkst.14.00 līdz 18.00 Siguldas novada Jaunrades centrā (Skolas ielā 3).

Nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā finansēs, koordinēs un kontrolēs Siguldas novada pašvaldība.

Skolēnu vasaras nodarbinātības projekts Siguldas novadā norisinās kopš 2010.gada. 2015.gadā skolēnu vasaras nodarbinātības projektā iesaistījās 283 skolēni, 28 Siguldas novada uzņēmēji, kā arī 17 pašvaldības iestādes un struktūrvienības. Projekta īstenošanai tika izlietoti 38 934,60 eiro.

Noteikumi par kārtību, kādā tiks organizēta skolēnu nodarbinātība, pieejami šeit. Plašāka informācija par skolēnu vasaras nodarbinātības projektu pieejama Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē pa tālruni 67970932.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi