Otrdiena, 2. jūnijs
Šodien sveicam: Lība, Emma
Laika ziņas: Sigulda +5.3℃, ZA vējš 2.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-11-08
Bērnudārzs „Ieviņa” piedalās Ekoskolu Rīcības dienās

​No 7. līdz 13.novembrim jau ceturto gadu Latvijā un 63 citās pasaules valstīs notiek Ekoskolu Rīcības dienas. To mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vides aizsardzībai, parādot saikni starp globālajiem procesiem un mūsu ikdienas paradumiem, iedvesmojot šos paradumus mainīt. Latvijā Ekoskolu Rīcības dienās iesaistījušās vairāk nekā 150 skolas.​

„Katram no mums ir pienākums rūpēties un gādāt par vidi, kurā dzīvojam. Līdz ar atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi mēs ieliekam pamatus arī veselīgas sabiedrības veidošanā. Zaļā domāšana, zaļais dzīvesveids un ilgtspējīga rīcība – tās ir vērtības, kas sevī iemieso modernas, attīstītas un zaļas Latvijas nākotni,” atbalstot Ekoskolu Rīcības dienas, uzsver Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Bērnudārzā „Ieviņa” Ekoskolu Rīcības dienu aktivitātes notiek visas nedēļas garumā:

  • Pirmdien – Informatīvā diena – bērni ar skolotājām izpētīja dažādos pārtikas ceļus un ieguva zināšanas par vietējo pārtiku.
  • Otrdien – Radošajā dienā – audzēkņi kopā ar Zaļo rūķi gatavoja plakātus un aplīmēja burciņas valsts karoga krāsās par godu valsts svētkiem.
  • Trešdien – Akcijas dienā – notiks bērnu gatavoto plakātu izvietošana pie visām bērnudārza ieejām un uz teritorijas sētas, tā uzrunājot apkārtējo sabiedrību. Grupās norisināsies veselīgu cepumu cepšana bez palmu eļļas, pašu audzētas zāļu tējas degustācija.
  • Ceturtdien – Mārtiņdienas jautrības – un informācija par Rīcības dienām seminārā citu Latvijas bērnudārzu pedagogiem, kas viesosies bērnudārzā „Ieviņa”.
  • Piektdien – Noslēguma dienā – atgriezeniskās saites saņemšana, bērni zīmēs savu redzējumu par izmaiņām vidē, balstoties uz bērnudārza vides kodeksu.

Šogad Ekoskolu Rīcības dienas veltītas ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, izceļot ar vidi saistītos četrus mērķus – ilgtspējīgu iepirkšanos, dabas vērtību aizsardzību jūrā, dabas aizsardzību sauszemē un klimata pārmaiņu mazināšanu.

Informāciju sagatavoja:
Bērnudārza „Ieviņa” Ekoskolas koordinatore
Ilze Rence


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 1011121314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930