×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Otrdiena, 6. jūnijs
Šodien sveicam: Ingrīda, Ardis
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2018-02-05
Mores pamatskolā skolēni lej sveces

2.februārī Mores pamatskolā tika atzīmēta Sveču diena, kas ir viena no Māras dienām – Ziemas Māra. Skolas zālē bija sanākuši Mores pamatskolas skolēni, lai kopīgā dziesmā, dzejoļu skaitīšanā, laika ticējumu vērošanā, skaidrošanā un sveču liešanā kaut nedaudz ieskatītos mūsu senču gada dzīves ritumā.

Skolēni kopā ar pedagogiem vēroja laika apstākļus šajā dienā un, ņemot vērā ticējumus par Sveču dienu, prognozēja, ka gaidāmā vasara būs silta, saulaina un rudens nāks ar lielisku ražu. Katram skolēnam bija iespēja iziet sveces liešanas procesu un izgatavot savu īpašo sveci.

Tautā Sveču dienu sauc dažādi: Svecaine, Grabenīca, Groninica, Vēja Diena, Govju diena. Sveču diena ir ziemas vidus un tāpat kā katrā gada laikā, svētkos, godos, darba un atpūtas brīžos tai bija savas dziesmas, rotaļas, paražas un savi ēdieni.

Informāciju sagatavoja:
Mores pamatskolas sākumskolas skolotāja
Ineta Kalniņa


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi