×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 22. septembris
Šodien sveicam: Māris, Mārica, Maigurs
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Atskats 2022

Siguldas novada pašvaldības paveiktais 2022. gadā (apkopojums līdz oktobrim)

 

PĀRVALDE

  • Darbu uzsākusi Siguldas novada Bāriņtiesa, kas nodrošina tādu pakalpojumu kā darījumu, vienošanos, pilnvaru apliecinājuma pieejamību visiem novada iedzīvotājiem.
  • Izveidoti klientu apkalpošanas centri Inciemā un Gaujā. Morē attīstīts Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs. Uzsākts darbs pie klientu apkalpošanas centra izveides Lēdurgā.
  • Turpina pieaugt Siguldas novadā deklarēto jaundzimušo skaits. 2021. gadā reģistrēti 369 mazie novadnieki – 196 zēni un 173 meitenes –, kas svinīgā pasākumā “Esmu dzimis Siguldas novadā” tiek godināti ar īpašu piemiņas medaļu.
  • No oktobra darbu sākuši 14 iedzīvotāju atbalsta centri, kuros var iesniegt pieteikumus daļējai energoresursu izmaksu segšanai. Saņemti gandrīz 2000 mājsaimniecību pieteikumi, iedzīvotāju atbalstam izmaksāti vairāk nekā 100 tūkstoši eiro.
  • Apstiprināts Siguldas novada teritorijas plānojums 2012.–2024. gadam (ar grozījumiem), kas sniedz lielākas iespējas iedzīvotājiem intensīvāk izmantot savus nekustamos īpašumus – minimālās zemes gabalu platības ir samazinātas lielākajā daļā savrupmāju apbūves teritoriju arī ciemos, paplašinot arī zonas, kurās ir atļauts palielināts apbūves blīvums.
  • Kopš marta Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta centrā pašvaldības darbinieki apkalpojuši vairāk nekā 500 ukraiņu un snieguši nepieciešamo atbalstu.
  • No septembra pašvaldība nodrošina brīvpusdienas bērnudārzos un skolās no 5.–9. klasei. 10.–12. klasēs apmaksātas pusdienas tiek nodrošinātas daudzbērnu ģimeņu bērniem, ja ģimenē ir trīs un vairāk nepilngadīgu bērnu.  Pašvaldība turpina līdzfinansēt pusdienas 1.–4. klašu skolēniem. Plānots, ka kopējais finansējums pirmsskolu un skolu audzēkņu ēdināšanai šajā gadā būs aptuveni 1 miljons eiro.
  • Pilnveidota ēdināšanas sistēma “Paēd!s”, kas nodrošina, ka novadā deklarētie skolēni var pieteikt pašvaldības finansētās brīvpusdienas. Šobrīd sistēma darbojas Siguldas Valsts ģimnāzijā, Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas 1. pamatskolā, taču nākotnē tā tiks ieviesta arī citās skolās.
  • Siguldas mobilo lietotni izmanto vairāk nekā 7000 novada iedzīvotāju un pilsētas viesu.
  • Pagastu iedzīvotājiem nodrošināta pašvaldības pakalpojumu pieejamība, kā arī pagastu pārvaldnieku, Sociālā dienesta, Bāriņtiesas un citu struktūrvienību speciālistu konsultācijas. Atjaunota Dzimtsarakstu nodaļas darbība Mālpilī.
  • Pašvaldības Pakalpojumu centrā pēc iepriekšēja pieraksta katru darbdienu pieejami Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pakalpojumi.

 

INFRASTRUKTŪRA, VIDE UN INVESTĪCIJAS

  • Realizēts metu konkurss Raiņa parka labiekārtojumam, piešķirot pilsētas centra teritorijai jaunu funkcionālo pielietojumu. Uzsākta Raiņa parka labiekārtošanas projekta izstrāde.
  • Pašvaldība piešķirusi līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu veikšanai lauku un ciemu teritorijās tām daudzdzīvokļu mājām, kurām nav pieslēgta centralizētā siltumapgādes sistēma un nav arī tehnisku iespēju to pieslēgt.
  • Veicinot Maija parka attīstību, pašvaldība sadarbībā ar Siguldas Valsts ģimnāziju piedalās vides dizaina programmas izstrādāšanā.
  • Sadarbojoties ar AS “Latvijas Valsts ceļi”, sagatavots valsts reģionālā autoceļa posma Ķegums–Sigulda–Inciems no Ausekļa ielas dzelzceļa pārbrauktuves līdz Cēsu ielai būvprojekts, kura realizācija būtiski uzlabos mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību un sniegs vizuālu uzlabojumu pilsētas centrā.
  • Turpinās darbs pie Siguldas pilsētas vidusskolas pārbūves projekta izstrādes. Iegādāta zeme pārbūves projekta realizēšanai un skolas paplašināšanai. Turpinās darbs pie Mores pamatskolas pārbūves un mākslu skolas “Baltais flīģelis” paplašināšanas projektu izstrādes.
  • Uzsākts darbs pie Krimuldas vidusskolas ēkas paplašināšanas un renovācijas projekta izstrādes, kura ietvaros plānoti fasādes atjaunošanas, telpu labiekārtošanas un paplašināšanas un citi darbi, lai izveidotu mūsdienīgu mācību vidi Krimuldas vidusskolas un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas izglītojamajiem.
  • Lai uzlabotu mācību vidi un infrastruktūru, uzsākta jaunas pirmsskolas izglītības iestādes projektēšana Inčukalnā.
  • Noslēgusies kompostēšanas laukuma izbūve Siguldas pagasta Kreiļos, kur iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot bioloģiskos dārzu un parku atkritumus – lapas, zarus, nopļauto zāli, augus, bojātus augļus. Iegūtais komposta materiāls tiks izmantots novada apzaļumošanas darbos.
  • Veikta Torņakalna un Rūķīšu kapsētas digitalizācija “ISCemety” (publiska apbedīto datu bāze www.cemety.lv), tādējādi iedzīvotājiem, kapsētu apmeklētājiem un citiem interesentiem digitālajā vidē ir pieejama visu pašvaldības kapsētu informācija. Līdz ar šī procesa veikšanu kapsētu digitalizācija veikta visās 13 novada kapsētās.
  • Veikta kapliču un kapsētu teritoriju izvērtēšana plānveida labiekārtošanas un/vai remontdarbu veikšanai. Veikta būvgružu izvešana no kapsētu teritorijas, pieejamo resursu ietvaros izvedot uzkrājumu pilnībā vai daļēji. Ieviesta Mālpils pagasta Rūķīšu un Torņakalna kapsētas atkritumu apsaimniekošana.
  • Paplašinot pakalpojumu pieejamību un rūpējoties par vidi, noris darbs pie atkritumu savākšanas laukuma izbūves uzsākšanas Inčukalnā, kā arī pazemes atkritumu konteineru izbūves Sunīšos, vienlaikus organizējot atkritumu savākšanas akcijas visā novada teritorijā.
  • Noslēgts vienots  līgums par ceļu uzturēšanas darbu veikšanu Siguldas novadā.
  • Veikta un pilnībā pabeigta apstrāde ar dubultās virsmas tehnoloģiju Līvkalna, Upes, Rasas, Avotu, Nākotnes, Atpūtas, Pērsiešu un Rotas ielai Siguldā, Saules ielas, Mēness ielas un Saules ielas krustojuma ar autoceļu 6807 Krimuldas pagastā, Ievkalnu un Kļavu ielai, ceļam uz Jaunajiem kapiem, ceļam uz Egļupi un Eglīšu ceļam Inčukalna pagastā.
  • Veikti asfaltbetona segas vienlaidus remonta darbi Tirgus ielai Krimuldas pagastā un Nurmižu ceļam Siguldas pagastā.
  • Veikta  ceļa Pilskalni–Baņģi pārbūve Mālpils pagastā. Veikta Kalmju, Mālkalnu un Vizbuļu ielas pārbūve Siguldā. Pabeigta Jūdažu ielas pārbūve Siguldā.
  • Sadarbībā ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pabeigti gājēju ietves izbūves darbi gar autoceļu V58 Sigulda–Allaži–“Ausmas” posmā no Ventas ielas līdz Saltavota ielai Siguldā. Uzsākti pārbūves un seguma atjaunošanas darbi Saules, Priežu un Ventas ielā Siguldā. Ventas ielas un V58 krustojumā izbūvēts apļveida krustojums.
  • Sadarbībā ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pabeigta Gaujiešu ielas pieslēguma autoceļam P7 izbūve Turaidā.
  • Uzsākti gājēju celiņu pārbūves darbi Mālpils parkā.
  • Sidgundā turpinās Kantora, Mēness un Zvaigžņu ielas pārbūves un apgaismojuma projekta dokumentācijas izstrāde.
  • Atkārtoti izsludināts Eiropas sliekšņa iepirkums Vildogas ceļa Siguldā, Klusās ielas un atzaru Sunīšos, autoceļa 6843 Zemgaļi–A3 Krimuldas pagastā, Pils un Dzirnavu ielas Mālpilī, autoceļa 6403 posma uz Kļavām un autoceļa 6433 posma Inčukalns–Kļavas Inčukalna pagastā, Tirgus ielas (no tirdzniecības centra “Elvi” līdz degvielas uzpildes stacijai “Virši”) un Mazās ielas Raganā Krimuldas pagastā pārbūvei, lietus ūdens novades sistēmas izbūvei Rūpniecības ielā Inčukalnā.
  • Veiktas novada tiltu pārbaudes, apkopojot informāciju par nepieciešamo finansējumu to uzturēšanai.
  • Piešķirts finansējums pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Saltavots”, lai izbūvētu centralizētos ūdenstīklus Nurmižu, Celtnieku, Aveņu, Upeņu un Jāņogu ielā.

 

UZŅĒMĒJDARBĪBAS ATBALSTA AKTIVITĀTES

  • Lai veicinātu dialogu starp pašvaldību un uzņēmējiem, kā arī kopā veidotu novada uzņēmējdarbības vidi, izveidota jaunā novada Uzņēmēju konsultatīvā padome.
  • Godinot novada uzņēmējus, 12 nominācijās apbalvoti pašvaldības organizētā konkursa “Uzņēmēju gada balva 2021” laureāti.
  • Lai iedrošinātu jaunās māmiņas uzsākt komercdarbību un sekmētu jaunu darbavietu un uzņēmējdarbības attīstību novadā, pašvaldība jau septīto gadu organizē biznesa ideju konkursu “Māmiņa. Uzņēmēja”. Šogad atbalstītas piecas perspektīvas biznesa idejas, to īstenošanā investējot 12 304 eiro.
  • Pirmo reizi izsludināts konkurss “Mazo un vidējo uzņēmumu projektu tūrisma un viesmīlības jomās līdzfinansēšana”, kurā pieteicās septiņi novada uzņēmēji. Pašvaldība atbalstījusi piecu uzņēmēju projektus, to īstenošanā investējot vairāk nekā 22 tūkstošus  eiro.
  • Sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā “Augšup”, ko pašvaldība īsteno sadarbībā ar piecām Pierīgas reģiona pašvaldībām un AS “SEB banka”, izvēlētas piecas perspektīvākās sociālā biznesa idejas. Siguldas novadā 8000 eiro grants piešķirts biedrībai “Gaismas laiva”.
  • Siguldas novadā sadarbībā ar AS “SEB banka” un Pierīgas reģiona pašvaldībām tiek organizēta grantu programma “(ie)dvesma”. Šogad konkursā pieteiktas septiņas novada jauno uzņēmēju idejas.
  • Noticis novada plānošanas hakatons “Radi nākotnes novadu”, kurā tikās pilsētplānošanas eksperti, pašvaldības darbinieki, novada uzņēmēji un iedzīvotāji, lai meklētu labākos risinājumus un funkcionālus pielietojumus ciemata “Egļupe” teritorijas un Lēdurgas centra teritorijas attīstīšanai, kā arī ēku, kur savulaik bija Mālpils tehnikums un Turaidas pamatskola, izmantošanai.
  • Lai paātrinātu būvniecības, nekustamā īpašuma attīstīšanas un investīciju procesus, pašvaldības “Siguldas Attīstības aģentūra” Uzņēmējdarbības atbalsta punkts septembrī uzsāka jaunizveidotā moduļa “Zaļais koridors” darbību.
  • Paplašinot Siguldas novada ID karšu programmu ar jaunu dizainu un lojalitātes programmas pakalpojumu klāstu, līdz oktobrim novadā izsniegtas kopumā 20 478 Siguldas novada ID kartes.
  • Lai popularizētu novada uzņēmēju piedāvājumu, oktobrī notika Siguldas diena Kalnciema kvartālā Rīgā, kurā piedalījās  vairāk nekā 20 vietējo uzņēmēju.
  • Siguldas novadā aizvadīta Starptautiskā arhitektūras diena, kurā vairāk nekā 150 Latvijas arhitektu iepazinās ar nozīmīgākajiem arhitektūras objektiem novadā.

 

TŪRISMA NOZARES AKTUALITĀTES

  • Izveidota jaunā Siguldas novada tūrisma karte sešās valodās, kur apkopota informācija par nozīmīgākajiem tūrisma objektiem novadā.
  • Izstrādāta jaunā novada vizuālā identitāte un jauns zīmola “Sigulda aizrauj” suvenīru līnijas piedāvājums.
  • Siguldas pilsdrupu estrādes piedāvājums – Maikls Kivanuka, “Placebo”, Džeims  Arturs, kā arī pašmāju mākslinieki Dons un “Bermudu divstūris” – piesaistījis plašu koncertu apmeklētāju loku no visas Latvijas un citām Baltijas valstīm.
  • Sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācija” pabeigta tūrisma maršruta marķēšana Siguldas pilsētas teritorijā, savukārt visu “Santjago ceļu” novadā plānots pabeigt līdz 2022. gada nogalei.
  • Realizēta “Mājas kafejnīcu diena” Siguldas novadā, un tajā piedalījās 10 dalībnieku no Siguldas un Mālpils, Inčukalna, Krimuldas un Siguldas pagasta.
  • Izveidoti īpaši skolēnu ekskursiju maršruti, kuros apkopoti novada tūrisma pakalpojumu sniedzēju dažādie  piedāvājumi.
  • Atjaunoti Mores kauju piemiņas parka stendi. Labiekārtots Mores kauju parks, un Mores kauju atceres pasākumā īstenota vides izziņas spēle “Cilpo Morē”. Noslēgts sadarbības līgums ar Rīgas plānošanas reģionu par jauna informatīvā militārā tūrisma stenda uzstādīšanu Mores kauju piemiņas parkā.
  • Uzstādītas un izsolē uzņēmējiem iznomātas jaunas tirdzniecības vietas pie Tūrisma informācijas centra “Gūtmaņa ala”.
  • Uzstādīta jauna skatu platforma Livonijas ordeņa Siguldas pilī ar skatu uz Turaidas pili.
  • Projekta “Maršruti pāri robežām. Latvija, Somija” ietvaros labiekārtota atpūtas vieta Avotbirzī, Lēdurgas dendroparkā, uzstādīts kamīns atpūtas vietā “Dieva auss”, izveidota loka šaušanas vieta bērniem, uzstādīta biotualete.
  • Paplašinot Lēdurgas pagasta tūrisma un sporta piedāvājumu, Lēdurgas dendroparkā turpinās disku golfa trases labiekārtošana.
  • Apstiprināts projekts “Lēdurgas kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamība – mūsdienīgas un aktīvas kopienas nostiprināšanai”, kura ietvaros Lēdurgas dendroparkā uzstādīs “Skaņu dušu”, interaktīvo sienu bērniem un labiekārtos Lēdurgas muižas parku.
  • Jau trešo sezonu norisinājās ikgadējie Zelta rudens karalistes svētki, kurus apmeklēja rekorddaudz dalībnieku.

 

IZGLĪTĪBA

  • Jaunajā mācību gadā mācības novada bērnudārzos uzsākuši 1789 bērni, skolās – 4018 skolēni. Kopā izglītības iestādēs mācās 5807 bērni, kas ir par 145 bērniem vairāk nekā pērn. 2022./2023. mācību gadā palielinājies vidusskolēnu skaits Mālpils un Krimuldas vidusskolās. Siguldas novada skolās un bērnudārzos darbu uzsākuši 26 jauni pedagogi.
  • No šā gada septembra pašvaldība palielinājusi atalgojumu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, no pašvaldības budžeta finansētajiem sociālajiem pedagogiem un citiem pedagogu amatiem. Atalgojums pedagogu palīgiem un līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem un auklītēm palielināts no šā gada 1. janvāra.
  • Novadā darbojas sešas profesionālās ievirzes skolas, kurās izglītību iegūst kopumā vairāk nekā 1600 audzēkņu.
  • Katru gadu maijā notiek Olimpiešu svētki, kuros tiek godināti novada skolēni, kas valsts mēroga olimpiādēs, konkursos un skatēs ieguvuši  augstus rezultātus, un viņu skolotāji. Olimpiešu svētki ir svarīgs notikums skolēnu ģimenēs, pasākumā piedalās arī skolēnu vecāki. 2021./2022. mācību gadā pašvaldības atzinību un balvu saņēma 35  skolēni, olimpiāžu uzvarētāji, godināti 32 skolotāji.
  • Oktobrī  pasākumā “Gada balva izglītībā” tika nominēti 24 novada skolotāji, izglītības darbinieki un izglītības jomas atbalstītāji par sasniegumiem 2022. gadā 14 nominācijās. Nominantus izvirza novada iedzīvotāji, iesniedzot pieteikumus.
  • Pašvaldības konkursā “Gada klase” mācību gada garumā klases piedalās dažādās aktivitātēs un krāj labos darbus. Šogad 18 klases ieguvušas balvu – finansējumu ekskursijai vai citai kopīgai aktivitātei.
  • Siguldas Jaunrades centrā papildināts nodarbību klāsts, piedāvājot tradicionālas, inovatīvas un radošas programmas, kā arī tekstilmākslas pulciņu un jaunu vides programmu “Bišu draugs”.
  • Siguldas novada Jaunrades centrā ik gadu pieaug apmeklējumu skaits un piedāvājums – 18 interešu programmās darbojas 225 bērni, jauniešu pasākumos, projektos un aktivitātēs iesaistījušies 300 jaunieši.
  • Šajā mācību gadā izglītības iestādes piedāvā vairāk nekā 240 interešu izglītības programmas.
  • Starptautiskais Zaļais karogs 2022./2023. mācību gadam ir piešķirts trijām Siguldas novada izglītības iestādēm: Siguldas pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa”, kas to saņem devīto gadu, Siguldas 1. pamatskolai, kas to saņem piekto gadu, un Laurenču sākumskolai – otro gadu. Pateicību par dalību Ekoskolu programmā saņēma Allažu pamatskola, Siguldas Valsts ģimnāzija un  pirmsskolas izglītības iestāde “Ezerciems”.
  • Atbalstot iedzīvotājiem saistošas aktivitātes pagastos un pilsētā, sadarbībā ar novada biedrībām plašā apmērā organizēts mūžizglītības projektu konkurss.
  • Lai sniegtu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas mājvietu raduši Siguldas novadā, apmeklēt novada izglītības iestādes un iegūt izglītību ir 87 Ukrainas valsts piederīgo bērniem, seši ukraiņu pedagogi strādā par pedagogu palīgiem.
  • Siguldas novada skolas un bērnudārzi turpina “Erasmus+” programmas īstenošanu. Jaunus projektus uzsākušas Lēdurgas pamatskola, Inčukalna pamatskola un Mālpils vidusskola, bet Siguldas 1. pamatskola turpina dalību jau iepriekš uzsāktajos “Erasmus+” projektos. Krimuldas vidusskola piedalījusies  starptautiskajā Lietuvas un Latvijas bibliotēku projektā “Baltu literatūras nedēļa”. Siguldas pilsētas vidusskola ir aktīva “eTwinning” projektā.
  • Mores pamatskola uzsākusi dalību Igaunijas Vides ministrijas un Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas kopprojektā “Vienkārši un loģiski – par iepakojuma atkritumiem skolās un bērnudārzos”.
  • Mores pamatskola, piedaloties nodibinājuma “Iespējamā misija” konkursā, ieguvusi AS “Latvenergo” 20 059 eiro finansējumu fizikas kabineta aprīkojuma iegādei.
  • Siguldas Valsts ģimnāzijas mūžizglītības iniciatīvas “Lielo ģimnāzija” laikā organizēti dažādi izzinoši tiešsaistes semināri un klātienes tikšanās audzēkņu vecākiem.
  • Pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Pārresoru koordinācijas centru un biedrību “Latvijas Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija” par multimodālas agrīnās intervences programmas “Stop 4–7” īstenošanu, atbalstot bērnus, vecākus un pedagogus. 
  • Pirmsskolas izglītības iestādes “Tornīši” pedagogi un pašvaldības Izglītības pārvaldes speciāliste pirmsskolas izglītībā, izveidojot vienotu novada komandu, iesaistījušies “Skola 2030” organizētajā skolotāju profesionālās pilnveides programmā “Skola katram bērnam”.
  • Sadarbībā ar kultūras centru “Siguldas devons”, bibliotēkām un izglītības iestādēm top lasītveicināšanas programma “Lasīt un rakstīt ir aizraujoši!”, kurā tiek ieviestas jaunas formas, kā radīt bērnos un jauniešos vēlmi un vajadzību lasīt.
  • Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros no janvāra līdz maijam 210 izglītības iestāžu skolēni no deviņām novada vispārizglītojošajām skolām saņēma konsultatīvo un/vai ekonomisko (transporta, ēdināšanas, naktsmītņu kompensācija) atbalstu. Septembrī saskaņoti 155 individuālie atbalsta plāni.
  • Latvijas Nacionālā kultūras centra programmā “Latvijas Skolas soma” vispārizglītojošo skolu skolēni no janvāra līdz maijam apmeklējuši 38 kultūras pasākumus.
  • Valsts izglītības satura centra projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” 2022./2023. mācību gadam pieprasīts un saņemts papildu finansējums – 39 268,50 eiro. Pirmajā semestrī plānotais projekta finansējums – 41 022,80 eiro.
  • Projektā “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvas projektos” īstenoti pieci projekti.
  • Noslēgts līgums ar biedrību “Piedzīvojumu gars” par jauniešu iniciatīvas  projekta “PG štābiņš Allažos” īstenošanu Allažu pamatskolā 2022/2023. mācību gadā.
  • Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā iesaistījušies 300 pusaudži vecumā no 13 līdz 14 gadiem, 150 jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem, darba pieredzi iegūstot desmit novada uzņēmumos. Pašvaldība skolēnu vasaras nodarbinātības finansēšanai ik gadu atvēl vairāk nekā 100 000 eiro.
  • Pašvaldības organizētajā konkursā atbalstīti 13 bērnu un jauniešu vasaras nometņu projekti: īstenotas piecas nometnes Eiropas Sociālā fonda projektā “Esi vesels Siguldas novadā” un piecas nometnes projektā “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm”. Kopumā nometņu norises atbalstam pašvaldība piešķīrusi turpat 40 tūkstošus eiro.
  • Sadarbībā ar Siguldas novada Tehnoloģiju izglītības centru uzsāktas novada izglītības iestāžu pedagogu digitālās kompetences pilnveides aktivitātes, īstenojot piecas pedagogu profesionālās pilnveides programmas visās izglītības iestādēs. Līdz šā gada oktobrim mācību procesā iesaistīti 105 pedagogi.
  • Siguldas novads iesaistījies valsts darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā pasākuma “Izglītības iestāžu digitalizācija” projektā.

Septembrī uzsākts pilotprojekts tehnoloģiju 1:1 apmācību modeļa ieviešanai Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas Valsts ģimnāzijā, izmantojot  60  jaunas IT iekārtas, aprobējot mācību procesu un sniedzot pedagogiem atbalstu.

  • Mākslu skolā “Baltais flīģelis” aizvadīts “Nordplus Junior” starptautiskais projekts “Inovatīvas, radošas pieejas klasiskās mūzikas apgūšanas metodēs”, kurā piedalījās arī  Kauņas 1. Mūzikas skolas pedagogi.
  • Vasaras interešu programmas “Vasarnīca” ietvaros vasarā Siguldas novada Jaunrades centra Ideju namiņā notika divu nedēļu interešu programma, kurā piedalījās 110 bērnu. Paralēli notika deviņu mākslas un tehnoloģiju jomu pulciņu darbs, dodot iespēju 116 skolēniem aktīvi  apgūt interešu  programmas. Tehnoloģiju vasaras skolā četrām bērnu grupām bija iespēja arī apgūt jaunākās tehnoloģijas ar elektronikas, robotikas, programmēšanas, prototipēšanas un lidmodelisma palīdzību.
  • Pateicoties Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas finansējumam, kopš augusta Siguldā darbojas Pusaudžu resursu centrs. Līdz oktobra vidum tajā pakalpojumus saņēmuši vairāk nekā 50 klientu.
  • Līdz ar jaunā mācību gada sākumu Siguldas novada vidusskolu audzēkņiem no 10. klases tiek pasniegta valsts aizsardzības mācība, nosakot to kā obligātu mācību programmu, līdz ar to Siguldas novads ir pirmais Latvijā, kur valsts aizsardzības mācība kā obligātā mācību programma tiks īstenota visās novada vidusskolās.

 

DARBS AR JAUNATNI

  • Jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis” uzsācis darbu ar jauniešiem Krimuldas, Mālpils un Inčukalna pagasta centros.
  • Izveidota un darbu sākusi Siguldas novada Jauniešu dome.
  • Organizēts pirmais Siguldas novada jauniešu festivāls “Oga”. 
  • Uzsākts aktīvs darbs, apzinot un iesaistot novada jauniešus mobilitātes pasākumos apkaimēs.
  • Noorganizēti trīs lielpasākumi jauniešiem: sezonas noslēguma Klusā diskotēka, pasākums ģimenēm “Mēs ar brāli kolosāli!”, Zinību dienas pasākums skolu jauniešiem un bērniem “Kur ir mana cilts?”.
  • Mērķtiecīgi virzot jaunatnes darbu visā novadā un piesaistot ārējo finansējumu, īstenoti seši lielie projekti, kā  arī septiņi pašvaldības finansējuma projekti. 

 

REMONTDARBI IESTĀDĒS

  • Mālpils vidusskolā pabeigts virtuves un ēdamzāles remonts, ventilācijas sistēmas izveide virtuvei. Pašvaldības policijas telpās Mālpils administratīvajā ēkā veikts kosmētiskais remonts. Mūzikas un mākslas skolā un Mālpils Kultūras namā veikti telpu remonti, hidroizolācijas izveide.
  • Mālpils pirmsskolas izglītības iestādē “Māllēpīte” veikts grupiņu telpu kosmētiskais remonts. Pašvaldības iestādēs uzstādīti  apkures sistēmu vadības bloki, veikti dažādi remontdarbi, kā arī papildu iekārtu uzstādīšana, lai nodrošinātu ukraiņu izmitināšanu.
  • Siguldas pilsētas vidusskolas 5.–12. klašu korpusā labierīcībās nomainīta santehnika, ienākošais ūdensvads, veikti siltummezgla remontdarbi.
  • Siguldas 1. pamatskolā pārbūvēta ventilācijas sistēma, siltummezglam uzlikta attālināta vadība.
  • Allažu pamatskolā veikti remontdarbi skolas pagrabā, saremontētas notekcaurules, veikts bruģa remonts pie Sporta centra. Tautas namā nomainīts apgaismojums zālē, pārbūvēta elektrosadale, nojaukts skurstenis. Uzsākta pamatskolas pirmsskolas grupu ēkas rekonstrukcija.
  • Siguldas Sporta skolā veikts garderobju remonts, santehnikas nomaiņa, uzsākti vairāki remontdarbi.
  • Laurenču sākumskolā veikti remontdarbi līdzšinējo “Brīnumzemes” telpu pielāgošanai skolas vajadzībām, salabota fasāde, veikts kāpņu remonts, bruģa remonts, izstrādāti vairāki projekti realizācijai nākotnē.
  • Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē “Ieviņa” veikts kosmētiskais remonts, pirmsskolas izglītības iestādē “Saulīte” veikta grīdas lakošana, uzstādīts kondicionieris, pirmsskolas izglītības iestādē “Ābelīte” veikti kāpņu remontdarbi, uzlikts epoksīda segums, pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” nomainīts žogs ap visu teritoriju, nomainītas ieejas kāpnes, nomainīts viss iekšējais apgaismojums.
  • Mākslu skolā “Baltais flīģelis” veikta tehniskā apsekošana skolas ēkai, veikti santehnikas remontdarbi un remontdarbi apkures sistēmas sakārtošanai.
  • Mores pamatskolā veikts kosmētiskais remonts klases telpā un gaitenī, nomainīts ienākošais ūdensvads, klases aprīkotas ar internetu. Pabeigta Mores pamatskolas Amatu mājas pārbūve.
  • Veikti Jūdažu Bibliotēkas un sabiedriskā centra fasādes un bibliotēkas sienas remontdarbi.
  • Kultūras centrā “Siguldas devons” veikti siltumsūkņa remontdarbi – uzstādīts balansieris, nomainīti vārsti, nomainīts cirkulācijas sūknis.
  • Siguldas pagasta Kultūras namā un administrācijas ēkā pārbūvēts siltummezgls, trīs kabinetos veikts kosmētiskais remonts un logu maiņa, veikta fasādes siltināšana un apdare.
  • Inčukalna Mūzikas un mākslas skolā veikti remontdarbi ēkas pielāgošanai skolas vajadzībām, Inčukalna Tautas namam virs ieejas izbūvēts jumts, veikts jumta remonts virs skatuves, ozolkoka durvju restaurācija. Pirmsskolas izglītības iestādē “Minka” nomainīta apkures sistēma, izveidota sistēma lietus ūdens novadīšanai, uzstādīti kondicionieri, telpu remontdarbi notikuši arī filiālē “Lapsiņa” Gaujā, Inčukalna pamatskolā un Inčukalna Sporta centrā.
  • Pirmsskolas izglītības iestādē “Krimulda” veikta āra nojumes izbūve, fasādes remontdarbi, jumta stiprināšana, Krimuldas bibliotēkā – telpu kapitālais remonts.
  • Sociālās aprūpes centrā “Gauja” veikti jumta remontdarbi, jumta logu maiņa, jauna kravas lifta izbūve.
  • Lai uzlabotu pacientu ērtības un paplašinātu ārstniecības pakalpojumu pieejamību, Siguldas slimnīcā vasarā veikti dažādi remontdarbi: ārējā gultu lifta izbūve, ārējo kāpņu rekonstrukcija pie “IB klīnikas” ieejas un galvenās ieejas ārējo kāpņu rekonstrukcija un bruģēšanas darbi, kā arī fizioterapijas kabinetu rekonstrukcija. Lai nodrošinātu iespēju Siguldas novada un tā apkārtnes iedzīvotājiem saņemt augstvērtīgus magnētiskās rezonanses izmeklējumus novada teritorijā, šovasar Siguldas slimnīcā atvērts magnētiskās rezonanses kabinets.

 

KULTŪRA

  • Pašvaldība piešķīrusi līdzfinansējumu 55 000 eiro apmērā 17 kultūras un sabiedriski nozīmīgu  projektu realizēšanai.
  • Izveidots jauns Kultūras konsultatīvās padomes sastāvs, tajā iekļaujot arī speciālistus no jaunās novada administratīvās teritorijas. Darbu uzsākusi arī bērnu kultūras konsultatīvā padome, iesaistot tajā piecas pirmsskolas izglītības grupas no Siguldas, Mālpils, Allažiem un Lēdurgas.
  • Kultūras centrs “Siguldas devons” saņēmis Latvijas Pasākumu foruma balvu “Izcilākā kultūras norišu vieta”.
  • Novadā darbojas 69 amatiermākslas kolektīvi. To darbības nodrošināšanai veikti  būtiski uzlabojumi, nosakot vienotus finansēšanas principus novadā, saglabājot vai atsevišķos gadījumos palielinot darbinieku algas un noslēdzot darba līgumus uz nenoteiktu laiku.
  • Saglabāti Siguldas svētki un pagastu svētki – Zemeņu svētki un Reģu diena, Apkaimes, Mores un Allažu svētki un arī katras kultūras iestādes darbības profils. Ikgadējā pašvaldības atbalstāmo pasākumu plānā iekļauti vairāki jau tradicionālie pasākumi pagastos – Dziesmu diena un Deju svētki Inčukalnā, Saliņu koncerti Mālpilī, Mākslas dienas Krimuldā, vasaras saulgriežu svētki un Putras diena Lēdurgā. Aizsākti jauni pasākumi – Jauniešu festivāls Inčukalnā, Purva diena Lēdurgā, Skulmju dzimtas stāsti Mālpilī, Anšlava Sporta spēles Inciemā.

Slēdzot Turaidas bibliotēku, uzstādīts pakomāts grāmatu apmaiņas nodrošināšanai. Grāmatu pakomāts darbojas arī Inčukalnā. Reizi mēnesī tiek veikta grāmatu izsniegšana dienas centrā “Gauja” un  Sunīšu Kopienas centrā.

  • Pils paviljonā divu mēnešu garumā tika piedāvāti seši muzikāli vakari.
  • Sadarbībā ar biedrību “Siguldas Opermūzikas svētki” īstenoti Siguldas Opermūzikas svētki ar trīs dienu programmu un Dž. Pučīni operas “Bohēma” iestudējumu.
  • Siguldas novadā notika folkloras festivāla “Baltica” atklāšanas pasākums un astoņi koncerti pagastu teritorijās.
  • Augustā apkaimes iedzīvotājiem un ikvienam novadniekam tika piedāvāts iedzīvināt vietējās kultūrtelpas un stiprināt draugu un kaimiņu savstarpējās saites programmā “Kaimiņu būšana”. Tika īstenoti 29 pasākumi – tikšanās, izstādes, koncerti, filmu skatīšanās, spēļu dienas un radošas nodarbes un zaļumballe, iedzīvinot jaunas kultūrvietas Gaujā, Allažmuižā, Sunīšos, Lēdurgā, Mālpilī un Sidgundā.
  • Kultūras centrā “Siguldas devons” īstenotas deviņas izstādes, Siguldas jaunās pils salonā īstenotas desmit izstādes un četras meistarklases. Turpinās izstāžu piedāvājums Mālpilī, Inčukalnā, Allažos, Morē. Pie “Siguldas devona”, veidojot laikmetīgās mākslas telpu, izvietota radošās grupas “Orbīta” skaņas un gaismas instalācija.
  • Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru īstenots tekstilmākslas ansambļu konkurss un izstāde “Latvju raksti. Citādība”.
  • Siguldas novada lietišķās mākslas meistari, sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju, pārstāvēja Latviju starptautiskajā dizaina mesē Milānā.
  • Lai atbalstītu Ukrainas civiliedzīvotājus, viņiem nodrošināta iespēja apmeklēt pasākumus Rīgā, īpaši pasākumi organizēti Mālpilī un Siguldā. 
  • Sadarbībā ar Latvijas Keramikas asociāciju, Latvijas Laikmetīgās keramikas centru un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru Siguldas pils dārzā izvietota 20 Latvijas keramiķu brīvdabas keramikas izstāde “Runā ar mani!”.
  • Pirmo reizi Siguldā piestāja starptautiskais dzejas festivāls “Dzejas brauciens”. Kopš 2006. gada mobilais festivāls “Dzejas brauciens” dodas tūrē uz dažādām Igaunijas, Latvijas, Somijas, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas pilsētām.
  • Īstenojot literatūras programmu, uzsākta sadarbība ar Izglītības pārvaldi, lai izstrādātu lasītveicināšanas programmu, ko iekļaut skolās mācību procesā.
  • Turpinās ciklu “Ienāc literatūra” un “Rīts ar literatūrzinātnieku” pasākumi.
  • Siguldas novada Mālpilī notikusi nometne “3x3”, iesaistoties atbalsta pasākumos Mālpils Kultūras centra darbiniekiem.
  • Ar īpašu programmu atklāta “Siguldas devona” piektā sezona, noorganizēts pirmais Kultūras forums ar 16 pieredzes stāstiem.
  • Konkursā “Gada balva kultūrā” pasniegtas 12 balvas.
  • Uzsākta informatīvu elektronisko vēstuļu izsūtīšana iedzīvotājiem, lai informētu par norisēm kultūras centrā “Siguldas devons”.
  • Veikts telpu remonts un iegādātas jaunas mēbeles Krimuldas bibliotēkā.
  • Kultūras speciālistu kapacitātes stiprināšanai rasta iespēja kultūras iestāžu vadītājiem un speciālistiem apgūt profesionālās pilnveides izglītību vadības jomā, pasākumu organizēšanā, darbā ar kopienu un darbam ar muzeju krājumu.
  • Ar Siguldas pašvaldības atbalstu izdota Indras Čeksteres grāmata “100 vainagi Latvijai”.
  • Novada bibliotēkas šogad apmeklētājiem piedāvā 73 nosaukumu žurnālus un laikrakstus plašam interešu lokam – pirmsskolas vecuma bērniem, skolēniem, studentiem un pieaugušajiem. Līdz oktobrim bibliotēkas ir iegādājušās 2430 jaunās grāmatas.
  • Novada bibliotēkās ir reģistrēti 4613 lasītāji. Bibliotēkā realizēti vairāki lasītveicināšanas pasākumi bērniem un jauniešiem, tikšanās ar grāmatu autoriem.
  • Sidgundas bibliotēkā septembrī tika ieviesta bibliotēku informācijas sistēma “Alise”, tika uzsākts krājuma rekatoloģizācijas process. Procesa laikā ir jārekatoloģizē 4043 grāmatu eksemplāri.
  • Vasaras periodā Siguldas novada bibliotēkas un kultūras nami iesaistījās skolēnu nodarbinātības programmā, darbavieta tika nodrošināta 40 bērniem.
  • Augustā ir sagatavoti un iesniegti divi pieteikumi projektu konkursam “Iedvesmas bibliotēka”. Projektam ir pieteikta Siguldas novada bibliotēka ar virtuālās tūres izveidi un Lēdurgas bibliotēka ar telpas izveidi jauniešiem.

 

SPORTS

  • Ar pašvaldības līdzfinansējumu biedrībām 125 tūkstošu eiro apmērā novadā organizēti 58 dažāda mēroga sporta pasākumi.
  • Atbalstīta Latvijas, Eiropas un pasaules mēroga pasākumu norise Siguldā: Pasaules kausa posms kamaniņu sportā, 2023. gada sākumā notiekošie Pasaules un Eiropas kausa posmi bobslejā un skeletonā, Eiropas čempionāta volejbolā kvalifikācijas turnīrs jauniešiem, Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens, LVM kalnu divriteņu maratons, Siguldas pusmaratons, FIS Baltijas kauss kalnu slēpošanā, Siguldas kalnu maratons u.c.
  • Atbalstīta sporta pasākumu norise pagastos: novusa čempionāts Mālpilī, trīs galda hokeja turnīri, Jauniešu kauss jāšanas sportā un florbola turnīrs Inčukalnā, divi disku golfa pasākumi Lēdurgā.
  • Organizētas bezmaksas sporta nodarbības Krimuldā, Lēdurgā, Mālpilī un Inčukalnā.
  • Pēc divu gadu pārtraukuma, piedāvājot bezmaksas eksprestestu, medicīnas pārbaužu veikšanu, lekciju un medicīnas personāla konsultāciju apmeklēšanu, notikusi Siguldas novada Veselības diena.
  • Sniegts finansiāls atbalsts novada bērnu un jauniešu mācību un treniņu darbam biedrībās un augsto sasniegumu sporta nodrošināšanai 92 tūkstošu eiro apmērā.
  • Sniegts finansiāls atbalsts sporta biedrību amatieru un veterānu sporta aktivitātēm, kopumā 16 komandām no 12 biedrībām piešķirti vairāk nekā 10 tūkstoši eiro. 
  • Atjaunots distanču slēpošanas inventārs Fishcer slēpošanas centrā 7 tūkstošu eiro apmērā.
  • Pašvaldība turpina īstenot projektu “Esi vesels Siguldas novadā!”. 2022. gadā projekta ietvaros organizētas 285 bezmaksas sporta nodarbības iedzīvotājiem (distanču slēpošana, rollerslēpošana, peldēšana izglītības iestāžu audzēkņiem un pensionāriem, dažādas vispārīgās fiziskās sagatavotības nodarbības, nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām), piecas veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nometnes bērniem, 12 grupu nodarbības vecākiem “Izproti sava bērna bailes”, deviņas dienas centra nodarbības un citas aktivitātes.
  • Ar Dāvja Bertāna finansiālu atbalstu Raiņa parkā uzbūvēts basketbola laukums.
  • Attīstot sporta infrastruktūru, labiekārtots Inčukalna disku golfa spēles laukums.
  • Veikti Krimuldas vidusskolas stadiona rekonstrukcijas darbi, nodrošinot infrastruktūras pieejamību dažādām iedzīvotāju grupām. Pēc atvēršanas tas ir lielākais stadions Siguldas novadā, un tur var organizēt ne tikai mūsdienīgas sporta nodarbības Krimuldas vidusskolas audzēkņiem, bet arī plašāka mēroga sacensības.
  • Inciemā uzsākta velotrases izbūve amatieriem bērniem un pieaugušajiem, kā arī pieredzējušiem sporta profesionāļiem, kuri vēlas attīstīt braukšanas prasmes un koordināciju.

 

SOCIĀLĀ JOMA UN VESELĪBA

  • Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā tika izveidota jauna iestāde – Sociālās aprūpes centrs –, kurā kā struktūrvienības tika iekļautas sociālās aprūpes mājas “Gaismiņas”, “Gauja”, “Mālpils” un “Pēterupe” un veco ļaužu nams “Krimulda”. Sociālās aprūpes centra struktūrvienības reģistrētas Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā.
  • Sociālās aprūpes mājas iesaistījušās dažādos projektos, lai aktivizētu klientus un padarītu viņu ikdienu jēgpilnu.
  • Šā gada budžetā sociālajai aizsardzībai paredzēti 11,3% un atbalstam ģimenēm ar bērniem 0,7% no kopējā pašvaldības budžeta.
  • Pēc administratīvi teritoriālās reformas izveidots vienots Sociālais dienests. Saglabāti visi klientu apkalpošanas punkti, nodrošināta sociālā darba specializācija un sociālo pakalpojumu pieejamība visā novadā.
  • Tika nodrošināts atbalsts novada iedzīvotājiem Covid-19 pandēmijas laikā, veicot pārtikas paku izdali, piešķirot krīzes pabalstu un cita veida atbalsta nodrošinājumu, kā arī atsevišķu pabalstu nodrošināšanu dažādām iedzīvotāju grupām valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā.
  • Sniegta sociālā palīdzība un piešķirti sociālie pabalsti, tostarp ēdināšanas un mājokļa uzturēšanas izdevumu segšanai, novada trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem un daudzbērnu ģimenēm, kā arī citām mērķgrupām.
  • Pabeigta grupu mājas būvniecība Siguldā, Saules ielā 6B. Uzsākta pakalpojumu nodrošināšana (deleģējot biedrībai “Cerību spārni) Dienas aprūpes centrā Pils ielā 7, grupu dzīvokļu un “Atelpas brīža” pakalpojumu nodrošināšana Pils ielā 12, Mālpilī.
  • Piešķirts līdzfinansējums Dienas aprūpes centra izveidošanai personām ar garīga rakstura traucējumiem un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Krimuldas pagastā.
  • Darbu uzsācis Sunīšu Kopienas centrs, sniedzot dažādus pakalpojumus un nodrošinot arī kultūras aktivitātes un citas norises.
  • Jau vairākus gadus turpinās pediatru pieejamības nodrošināšana Siguldas slimnīcā brīvdienās un svētku dienās Siguldas novada ģimenēm ar bērniem.
  • Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests ir iesaistījies Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” īstenotajā pilotprojektā “Metodika sociālajam darbam ar jauniešiem”. Sociālie darbinieki piedalījās vienotas metodikas izstrādē darbam ar jauniešiem pašvaldībās.
  • Nodrošināta Sociālā dienesta darbinieku pieejamība Inciemā. Sociālā dienesta darbinieku konsultācijas novadniekiem pieejamas arī Siguldā, Allažos, Morē, Mālpilī, Inčukalnā, Lēdurgā un Krimuldā.
  • Pēc ilgāka pārtraukuma organizētas Veselības dienas, kuru ietvaros iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt dažādus speciālistus, veikt eksprestestus un noklausīties izzinošas lekcijas.

 

SABIEDRĪBA UN DROŠĪBA

  • Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā būtiski paplašināta un uzlabota Siguldas novada Pašvaldības policijas kapacitāte un operatīvās reaģēšanas spējas saistībā ar izsaukumu apkalpošanu, kā arī ieviests jauns darba organizācijas modelis.
  • Pašvaldības policijas darba organizācijas modelis nodrošina tās pieejamību visā novada teritorijā, katra pagasta centrā izveidots iecirknis, kurā pienākumus veic divi inspektori.
  • Siguldā dislocēti operatīvās reaģēšanas grupas inspektori, kuri strādā 24/7 režīmā un reaģē uz izsaukumiem, kas saistīti ar likumpārkāpumiem, kuros ir būtiskāks darbinieku vai iedzīvotāju drošības apdraudējums vai notikums, kas saistīts ar citādu būtiskāku rezonansi.
  • Nodrošināta  bērnu un jauniešu apmācība velosipēda vadīšanā, kuras noslēgumā dalībnieki  kārto obligāto valsts kvalifikācijas eksāmenu un iegūst velosipēda vadītāja apliecību.
  • Siguldas pilsētas oficiālajā pludmalē pie Gaujas nodrošināts kārtībnieku-glābēju darbs.
  • Lai uzlabotu drošību peldvietā, bērniem bez maksas tiek nodrošinātas peldēšanas vestes, ir izvietotas apskaņošanas sistēmas un videonovērošanas iekārtas.
  • Sadarbībā ar Latvijas Pludmales glābēju asociāciju veikts Siguldas pilsētas oficiālās pludmales drošības risku novērtējums un saņemts atzinums, ka pludmale atbilst Starptautiskās Eiropas Glābēju federācijas prasībām.
  • Lai veiktu zvejas (makšķerēšanas) kontroles pasākumus Jūdažu, Aijažu un Aģes ezerā, kā arī Gaujas un tās pieteku akvatorijās, Pašvaldības policija ar Zivju fonda atbalstu iegādājusies nodrošinājumu zvejas/makšķerēšanas prasību uzraudzībai – jaunu motorlaivu ar uzkarināmo dzinēju, laivas transportēšanas piekabi, kā arī dronu ar augstu nakts redzamības nodrošinājumu.

Pasākumi