Ceturtdiena, 17. oktobris
Šodien sveicam: Gaits, Karīna, Gaitis
Laika ziņas: Sigulda +11.5℃, D vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Autobusu satiksme novadā

MARŠRUTU REISI, KUROS AR SIGULDAS NOVADA ID KARTĒM
BRAUCIENS IR BEZ MAKSAS

(saistošajos noteikumos Nr.10 „​Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā” noteiktajām pasažieru kategorijām)
 

No 1 .septembra līdz 31. maijam darba dienās kursē AS „CATA” nodrošinātie autobusu reisi, kuros, sadarbībā ar pašvaldību skolēni un noteiktas Siguldas novada iedzīvotāju grupas, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, var pārvietoties bez maksas.

Pilsētas autobusa maršruts Sigulda–Kaķīši–Institūts–Sigulda (Nr.3113) kursē no pirmdienas līdz sestdienai visu gadu, pielāgojot maršrutu reisus skolēnu mācību gada laikā.

                   

AS „CATA” nodrošina pārvadājumus šādos maršrutu reisos:

 • Sigulda–Turaida–Krimulda plkst. 7.15 no Siguldas autoostas un plkst. 7.35 no Krimuldas;
 • Sigulda–Mednieki–Jūdaži–Sigulda plkst. 6.55 un plkst. 15.10 no Siguldas autoostas;
 • Sigulda–Nurmiži–Sigulda plkst. 6.50 un plkst. 15.30 no Siguldas autoostas, plkst. 7.08 un plkst. 16.00 no Nurmižiem;
 • Sigulda–Jūdaži–More plkst. 5.40, 7.14 un plkst. 15.25 no Siguldas autoostas. Autobuss no pieturas „More” izbrauks plkst. 8.30, bet no pieturas „Eglaine” – plkst. 8.25. Papildus tiks mainīta braukšanas shēma Siguldas (turpmāk autobuss brauks pa autoceļu A2).
 • More–Sigulda–More plkst. 14.00 no Mores;
 • Nītaure–Ķēči–More–Nītaure plkst. 7.00 un plkst. 15.30 no Nītaures;
 • Sigulda–Saltavots–Pelītes–Sigulda plkst. 7.00 un plkst. 15.30 no Siguldas autoostas;
 • Sigulda–Allaži–Mālpils plkst. 7.10 un plkst. 15.30 no Siguldas autoostas;
 • Mālpils–Allaži–Sigulda plkst. 7.55 un plkst. 16.25;
 • Stīveri–Skola–Sigulda–Stīveri plkst. 7.35 un 15.30 no Stīveriem, plkst. 15.40 no Skolas;
 • Sigulda–Ķipari–TV tornis–Sigulda, kas no Siguldas autoostas atiet darbdienās plkst. 13.40.

Septembrī atsāks kursēt pašvaldības organizēts autobuss Siguldas Sporta skolas audzēkņiem nokļūšanai uz treniņiem. Autobusa kursēšanas laiks un maršruts tiks veidots saskaņā ar Siguldas Sporta skolas treniņu plānu.

Pilsētas autobusa maršrutā Sigulda–Institūts–Kaķīši–Sigulda, kas kursē no pirmdienas līdz sestdienai, atsāks kursēt autobusa reiss plkst. 13.30, savukārt maršrutā Sigulda–Gleznotājkalns (Siguldas pilsētas kapsēta), kas kursē no piektdienas līdz svētdienai, novadnieki, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, varēs pārvietoties bez maksas vēl līdz 31. oktobrim.

Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, bez maksas var braukt arī maršrutā Sigulda–Ķipari (Nr.3111), kas no Siguldas autoostas atiet darbdienās plkst. 13.40.

Maršrutā Sigulda–Ķipari (Nr.3111), Sigulda–Turaida–Krimulda (Nr.3112), Sigulda–Kaķīškalns–Institūts–Sigulda (Nr.3113), Sigulda–Saltavots–Pelītes (Nr.3117), Sigulda–Jūdaži–More–Eglaine (Nr.5087), Sigulda–Nurmiži (Nr.5607), Sigulda–Institūts–Jūdaži (Nr.6645) un Sigulda–Allaži–Mālpils (Nr.6876) pieturas „Ģimnāzija” nosaukums turpmāk būs „Barona iela”.

Līdz ar skolas sākšanos, atsācis kursēt Siguldas Sporta skolas autobuss audzēkņiem nokļūšanai uz treniņiem. Maršrutā kursē autobuss ar 15 pasažieru vietām. Ja autobusā ir brīvas vietas, to var izmantot arī Mākslu skolas audzēkņi nokļūšanai uz nodarbībām. Autobusā aizliegts pārvadāt vairāk pasažierus nekā ir sēdvietas, un autobusā jālieto drošības jostas.

______________________________

Braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, var saņemt Siguldas novada pašvaldības domes saistošajos noteikumos „Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā” noteiktās kategorijas. Lai saņemtu autobusa biļeti ar 100% braukšanas maksas atlaidi, Siguldas novada iedzīvotājiem, kuriem pienākas braukšanas maksas atlaide, būs nepieciešams uzrādīt Siguldas novada iedzīvotāja ID karti. Pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, jāmaksā pilna biļetes cena atbilstoši AS „CATA” cenrādim. ID kartes darbības traucējumu gadījumā aicinām vērsties Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 vai Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6.

AS „CATA” pilsētas maršrutā novadniekus pārvadā ar zemās grīdas autobusu, kam ir 22 sēdvietas un 57 stāvvietas. Autobusā ērti pārvietoties vecāka gadagājuma cilvēkiem, novadniekiem ratiņkrēslos, kā arī māmiņām ar ratiņiem. Autobuss ir aplīmēts ar Siguldas novada logo.

Pasākumi