Svētdiena, 19. augusts
Šodien sveicam: Melānija, Imanta
Laika ziņas: Sigulda +19.6℃, DR vējš 5.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Bezmaksas autobusi

MARŠRUTU REISI, KUROS AR SIGULDAS NOVADA ID KARTĒM
BRAUCIENS IR BEZ MAKSAS

(saistošajos noteikumos Nr.10 „​Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā” noteiktajām pasažieru kategorijām)

No 1.septembra līdz 31.maijam darba dienās kursē pašvaldības un AS „CATA” nodrošinātie skolēnu autobusi, kuros, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, skolēni un noteiktas Siguldas novada iedzīvotāju grupas var pārvietoties bez maksas.
Pilsētas autobusa maršruts Sigulda–Kaķīši–Institūts–Sigulda kursē no pirmdienas līdz sestdienai visu gadu, pielāgojot maršrutu reisus skolēnu mācību gada laikā.
No 1.jūnija līdz 31.augustam autobusi kursi pēc skolēnu brīvlaika režīma.

AS „CATA” nodrošina pārvadājumus šādos maršrutu reisos:

  • Sigulda–Krimulda–Sigulda plkst.7.15 no Siguldas autoostas un plkst.7.35 no Krimuldas;
  • Sigulda–Mednieki–Jūdaži–Sigulda plkst.6.55 un plkst.15.10 no Siguldas autoostas;
  • Sigulda–Nurmiži–Sigulda plkst.6.50 un plkst.15.00 no Siguldas autoostas un plkst.7.08 un plkst.15.30 no Nurmižiem;
  • Sigulda–Saltavots–Pelītes–Sigulda plkst.7.00 un plkst.15.10 no Siguldas autoostas;
  • Sigulda–Allaži–Mālpils plkst.7.10 un plkst.15.20 no Siguldas autoostas*;
  • Mālpils–Allaži–Sigulda plkst.8.00 un plkst.16.10 no Mālpils*;
  • Allažmuiža–Stīveri plkst.7.00 no Stīveriem un plkst.15.00 no Allažmuižas;

* pārējos maršrutu Sigulda–Allaži–Mālpils un Mālpils–Allaži–Sigulda reisos 100% braukšanas maksas atlaidi varēs saņemt tikai skolēni, uzrādot derīgu Siguldas novada iedzīvotāja ID karti vai skolēna apliecību.

AS „CATA” nodrošinas transportu arī skolēniem no Mores, Līgatnes, Nītaures un Jūdažiem, kur līdz šim kursēja pašvaldības autobusi. Lai saņemtu biļeti ar 100% braukšanas maksas atlaidi, jāuzrāda Siguldas novada iedzīvotāja ID karte (tiem iedzīvotājiem, kuriem paredzētas braukšanas maksas atlaides) vai skolēna apliecība.

  • Sigulda–Jūdaži–More–Sigulda plkst.5.50, plkst.15.25 un plkst.6.30, 14.00 un 16.25 no Mores;
  • Nītaure–Ķēči–More–Nītaure plkst.7.00 un plkst.15.40 no Nītaures.

No 1.maija līdz 31.oktobrim autobusa reisi maršrutā Sigulda–Gleznotājkalns (Siguldas pilsētas kapi) kursē no piektdienas līdz svētdienai.

Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, bez maksas var braukt arī maršrutā Sigulda–Ķipari–TV tornis–Sigulda, kas no Siguldas autoostas atiet darbdienās plkst.13.40.

Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.10 „Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā” braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, var saņemt Siguldas novadā reģistrēto vispārējās un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamie neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, pilna laika studenti, trūcīgās un maznodrošinātās personas, daudzbērnu ģimenes, pensionāri, personas ar III invaliditātes grupu, kā arī personas, kuras piedalījušās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanā un personas, kuru mēneša vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 70% no Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētā valstī strādājošo pagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēra. Tāpat bez maksas pārvietoties var pirmsskolas vecuma bērnu un vispārējo izglītības iestāžu skolēnu līdz 6.klasei pavadošā persona.

_______________________________________________

AS „CATA” pilsētas maršrutā novadniekus pārvadā ar zemās grīdas autobusu, kam ir 22 sēdvietas un 57 stāvvietas. Autobusā ērti pārvietoties vecāka gadagājuma cilvēkiem, novadniekiem ratiņkrēslos, kā arī māmiņām ar ratiņiem. Autobuss ir aplīmēts ar Siguldas novada logo.
 

Pasākumi