Ceturtdiena, 22. februāris
Šodien sveicam: Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija
Laika ziņas: Sigulda -9.8℃, A vējš 1.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Bezmaksas autobusi

No 1.septembra atsāks kursēt pašvaldības un AS „CATA” nodrošinātie skolēnu autobusi, kuros, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, skolēni un noteiktas Siguldas novada iedzīvotāju grupas var pārvietoties bez maksas. Skolēnu autobusi kursēs darbadienās līdz mācību gada beigām – nākamā gada 31.maijam.

AS „CATA” nodrošinās pārvadājumus šādos maršrutu reisos:

 • Sigulda–Krimulda–Sigulda plkst.7.15 no Siguldas autoostas un plkst.7.35 no Krimuldas;
 • Sigulda–Mednieki–Jūdaži–Sigulda plkst.6.50 un plkst.15.10 no Siguldas autoostas;
 • Sigulda–Nurmiži–Sigulda plkst.6.50 un plkst.15.00 no Siguldas autoostas un plkst.7.08 un plkst.15.30 no Nurmižiem;
 • Sigulda–Saltavots–Pelītes–Sigulda plkst.7.00 un plkst.15.10 no Siguldas autoostas;
 • Sigulda–Allaži–Mālpils plkst.7.10 un plkst.15.20 no Siguldas autoostas*;
 • Mālpils–Allaži–Sigulda plkst.7.55 un plkst.16.15*;
 • Allažmuiža–Stīveri plkst.7.35 no Stīveriem un plkst.15.30 no Allažmuižas.

* pārējos maršrutu Sigulda–Allaži–Mālpils un Mālpils–Allaži–Sigulda reisos 100% braukšanas maksas atlaidi varēs saņemt tikai skolēni, uzrādot derīgu Siguldas novada iedzīvotāja ID karti vai skolēna apliecību.

No 1.septembra AS „CATA” uzsāks pārvadājumus jaunos maršrutos, kas nodrošinās transportu arī skolēniem no Mores, Līgatnes, Nītaures un Jūdažiem, kur līdz šim kursēja pašvaldības autobusi. Lai saņemtu biļeti ar 100% braukšanas maksas atlaidi, būs nepieciešams uzrādīt Siguldas novada iedzīvotāja ID karti (tiem iedzīvotājiem, kuriem paredzētas braukšanas maksas atlaides) vai skolēna apliecību.

 • Sigulda–Jūdaži–More plkst.5.50 un plkst.15.25 no Siguldas autoostas**;
 • More–Sigulda–More plkst.14.00 no Mores**;
 • Nītaure–Ķēči–More–Nītaure plkst.6.55 un plkst.16.00 no Nītaures.

** maršrutā iespējama kavēšanās autoceļa Līgatne–Skrīveri remontdarbu dēļ.

Pilsētas autobusa maršrutā Sigulda–Kaķīši–Institūts–Sigulda, kas kursē no pirmdienas līdz sestdienai, atsāks kursēt autobusa reiss plkst.13.30, savukārt maršruta pirmais reiss, kas pienāk Siguldas autoostā plkst.8.00, tiks pagarināts līdz Laurenču sākumskolai. Pārējie reisi netiek mainīti.

Ar 1.novembri uz ziemas sezonu tiks pārtraukti autobusu reizi maršrutā Sigulda–Gleznotājkalns (Siguldas pilsētas kapi), kas kursē no piektdienas līdz svētdienai.

Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, bez maksas var braukt arī maršrutā Sigulda–Ķipari–TV tornis–Sigulda, kas no Siguldas autoostas atiet darbdienās plkst.13.40.

1.septembrī uz Mores pamatskolu tiks organizēts speciāls pašvaldības autobusa reiss:

 • More–Sigulda–More plkst.7.25 no Kārtūžiem un plkst.12.30 no Mores;
 • More–Nītaure–More plkst.8.10 un plkst.12.30.

Atgādinām, ka braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā, uzrādot ID karti, var saņemt Siguldas novadā reģistrēto vispārējās un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamie neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas; kā arī pilna laika studenti, trūcīgās un maznodrošinātās personas, daudzbērnu ģimenes, pensionāri, personas ar III invaliditātes grupu, kā arī personas, kuras piedalījušās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanā (šīm personām jābūt deklarētām Siguldas novadā). Tāpat braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā var saņemt pirmsskolas vecuma bērnu un vispārējo izglītības iestāžu izglītojamo līdz 6.klasei pavadošā persona.

_______________________________________________

AS „CATA” pilsētas maršrutā novadniekus pārvadās ar zemās grīdas autobusu, kam ir 22 sēdvietas un 57 stāvvietas. Autobusā ērti pārvietoties vecāka gadagājuma cilvēkiem, novadniekiem ratiņkrēslos, kā arī māmiņām ar ratiņiem. Autobuss ir aplīmēts ar Siguldas novada logo.


MARŠRUTU REISI, KUROS AR SIGULDAS NOVADA ID KARTĒM BRAUCIENS IR BEZ MAKSAS (Saistošajos noteikumos Nr.10 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā” noteiktajām pasažieru kategorijām)

Pasākumi