Otrdiena, 28. marts
Šodien sveicam: Ginta, Gunda, Gunta
Laika ziņas: Sigulda 1°C vējš 5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

ID karšu projekts

 


Godātie Siguldas novada iedzīvotāji!
 

Ar Siguldas novadā deklarētā iedzīvotāja identifikācijas karti (ID karte) Jums ir iespēja saņemt dažādas priekšrocības, apmeklējot kultūras un sporta pasākumus, izmantot pašvaldības iestāžu pakalpojums, savukārt, pateicoties novada uzņēmēju atbalstam, Jums ir iespēja izdevīgāk iegādāties dažādas preces un saņemt pakalpojumus.

Ar šo identifikācijas karti Siguldas novada Dome pateicas Jums par samaksātajiem nodokļiem, kas veido ļoti lielu daļu no novada budžeta, lai Siguldas novada pašvaldība var sniegt Jums kvalitatīvus pakalpojumus, veikt investīcijas novada infrastruktūrā, remontdarbus izglītības un kultūras iestādēs, nodrošināt sociālos pabalstus un pakalpojumus, nodrošināt kvalitatīvas izglītības iespējas, piedāvāt bagātu kultūras un sporta dzīvi, kā arī sakārtot citas sfēras.

Šī identifikācijas karte ir arī mūsu vienota spēka apliecinājums, esot kopā šeit un tagad.
Pateicos Jums par ieguldījumu Siguldas novada attīstībā un ceru uz turpmāku sadarbību,

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs
Uģis Mitrevics


No 2011.gada 30.maija ikviens Siguldas novadā deklarētais iedzīvotājs Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa ielā 3) var saņemt iedzīvotāju ID karti, ar kurām iespējams saņemt dažādas priekšrocības, apmeklējot kultūras un sporta pasākumus, izmantot dažādus pašvaldības iestāžu pakalpojums, savukārt, pateicoties novada uzņēmēju atbalstam, iedzīvotāji ar novada identifikācijas kartēm var izdevīgāk iegādāties preces un pakalpojumus.

Identifikācijas kartes iespējams saņemt Pakalpojumu centra darba laikā, pāris minūtēs.

Kartes izsniedz novadā deklarētiem iedzīvotājiem no sešu gadu vecuma. Identifikācija kartes bez maksas var saņemt jaunieši līdz 16 gadiem, maznodrošinātie novada iedzīvotāji, iedzīvotāji ar invaliditāti un pensionāri. Pārējiem kartes cena ir 3,56 eiro. Nozaudēšanas gadījumā kartes īpašniekam jāiegādājas jauna karte un atkārtoti jāmaksā izgatavošanas maksa.

„Novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas kartes ir lieliska iespēja pašvaldībai pateikties saviem novada iedzīvotājiem par samaksātajiem nodokļiem un labs veids, kā rosināt deklarēties tos, kuri faktiski dzīvo šeit, bet nodokļus maksā citai pašvaldībai. Radot identifikācijas karšu projektu, vēlējāmies palielināt sabiedrības izpratni par to, kur paliek deklarēto iedzīvotāju samaksātie nodokļi, kas veido ļoti lielu daļu no novada budžeta, kuru mēs izlietojam, sniedzot iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus, uzlabojot novada infrastruktūru, veicot remontdarbus izglītības un kultūras iestādēs, nodrošinot sociālos pabalstus un pakalpojumus, piedāvājot kvalitatīvu izglītību, bagātu kultūras un sporta dzīvi, kā arī sakārtojot citas sfēras. Ir likumsakarīgi, ka novada pašvaldība, sadarbojoties ar uzņēmējiem, rada priekšrocības un atlaides deklarētajiem iedzīvotājiem par to, ko viņi ir samaksājuši ar saviem nodokļiem,” par identifikācijas karšu ieviešanu stāsta idejas autors, Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Uz 2015.gada 1.septembri Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas karti saņēmuši 12 739 novadnieki, bet kopumā novadā uz 2015.gada 1.janvāri deklarēti 18 346 iedzīvotāji. Līdz ar to, četru gadu laikā Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju kartes ir saņēmuši vairāk nekā  70% novadā deklarēto iedzīvotāju.

Pasākumi