Piektdiena, 24. novembris
Šodien sveicam: Velta, Velda
Laika ziņas: Sigulda +4.6℃, D vējš 4.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

ID karšu projekts

 


Godātie Siguldas novada iedzīvotāji!
 

Ar Siguldas novadā deklarētā iedzīvotāja identifikācijas karti (ID karte) Jums ir iespēja saņemt dažādas priekšrocības, apmeklējot kultūras un sporta pasākumus, izmantot pašvaldības iestāžu pakalpojums, savukārt, pateicoties novada uzņēmēju atbalstam, Jums ir iespēja izdevīgāk iegādāties dažādas preces un saņemt pakalpojumus.

Ar šo identifikācijas karti Siguldas novada Dome pateicas Jums par samaksātajiem nodokļiem, kas veido ļoti lielu daļu no novada budžeta, lai Siguldas novada pašvaldība var sniegt Jums kvalitatīvus pakalpojumus, veikt investīcijas novada infrastruktūrā, remontdarbus izglītības un kultūras iestādēs, nodrošināt sociālos pabalstus un pakalpojumus, nodrošināt kvalitatīvas izglītības iespējas, piedāvāt bagātu kultūras un sporta dzīvi, kā arī sakārtot citas sfēras.

Šī identifikācijas karte ir arī mūsu vienota spēka apliecinājums, esot kopā šeit un tagad.
Pateicos Jums par ieguldījumu Siguldas novada attīstībā un ceru uz turpmāku sadarbību,

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs
Uģis Mitrevics


No 2011.gada 30.maija Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa ielā 3) un Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā var saņemt iedzīvotāju ID karti, ar kuru iespējams saņemt dažādas priekšrocības, apmeklējot kultūras un sporta pasākumus, izmantot dažādus pašvaldības iestāžu pakalpojums, savukārt, pateicoties novada uzņēmēju atbalstam, iedzīvotāji ar novada identifikācijas kartēm var izdevīgāk iegādāties preces un pakalpojumus.

Kartes izsniedz novadā deklarētiem iedzīvotājiem no piecu gadu vecuma. Tās bez maksas var saņemt novada skolēni, maznodrošinātie novada iedzīvotāji, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, kā arī daudzbērnu ģimenes. Tāpat kartes bez maksas tiek piešķirtas titula „Goda novadnieks” ieguvējiem. Pārējiem kartes cena ir 5 eiro. Nozaudēšanas gadījumā kartes īpašniekam jāiegādājas jauna karte un atkārtoti jāmaksā izgatavošanas maksa. Detalizēta informācija par karšu saņemšanu pieejama šeit.

„Novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas kartes ir lieliska iespēja pašvaldībai pateikties saviem novada iedzīvotājiem par samaksātajiem nodokļiem un labs veids, kā rosināt deklarēties tos, kuri faktiski dzīvo šeit, bet nodokļus maksā citai pašvaldībai. Radot identifikācijas karšu projektu, vēlējāmies palielināt sabiedrības izpratni par to, kur paliek deklarēto iedzīvotāju samaksātie nodokļi, kas veido ļoti lielu daļu no novada budžeta, kuru mēs izlietojam, sniedzot iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus, uzlabojot novada infrastruktūru, veicot remontdarbus izglītības un kultūras iestādēs, nodrošinot sociālos pabalstus un pakalpojumus, piedāvājot kvalitatīvu izglītību, bagātu kultūras un sporta dzīvi, kā arī sakārtojot citas sfēras. Ir likumsakarīgi, ka novada pašvaldība, sadarbojoties ar uzņēmējiem, rada priekšrocības un atlaides deklarētajiem iedzīvotājiem par to, ko viņi ir samaksājuši ar saviem nodokļiem,” par identifikācijas karšu ieviešanu stāsta idejas autors, Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

2016.gada vasarā tika uzsākta Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju jauno ID karšu izsniegšana. Jaunā ID karšu programma ietver lielāku ID karšu personalizācijas pakāpi un plašāku pieejamo pakalpojumu klāstu. Uz 2017.gada 1.novembri jaunās ID kartes saņēmuši jau 10093 novadnieku.

Pasākumi