Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Trešdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +11.1℃, DR vējš 7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Termiņā neprivatizēto dzīvokļu izpirkšana

Dzīvokļu īrniekiem, kas nav izmantojuši savas tiesības dzīvokli privatizēt, ir tiesības pašvaldības dzīvokli izpirkt. Īpašuma pārdošanas cena tiek noteikta pēc sertificēta vērtētāja vērtējuma. Atsavināšanas (izpirkšanas) process vidēji ilgst trīs līdz sešus mēnešus no iesnieguma saņemšanas brīža.

Dzīvokļa īpašumu var iegādāties:

  • ar tūlītēju samaksu;
  • uz nomaksu līdz pieciem gadiem, slēdzot ar pašvaldību pirkuma līgumu ar nomaksu. Nomaksas gadījumā pircējam par atlikto maksājumu jāmaksā 6% gadā no vēl nesamaksātās pirkuma maksas daļas. Nomaksas pirkuma gadījumā dzīvoklim pēc īpašumtiesības pārreģistrēšanas zemesgrāmatā uz izpircēja vārda tiek uzlikta ķīla nenomaksātās daļas apmērā;
  • ar tūlītēju samaksu pašvaldībai, īrniekam slēdzot kreditēšanas/aizņēmuma līgumu ar izvēlēto kredītiestādi izvēlētajā termiņā.

Ja dzīvokļa īrnieks nolēmis iegādāties pašvaldības dzīvokli savā īpašumā, tad ar dzīvokļa pirkuma līguma noslēgšanas dienu tiek izbeigts noslēgtais dzīvokļa īres līgums, un īrnieks no dzīvokļa lietotāja kļūst par tiesisko valdītāju, reģistrējot īpašumu zemesgrāmatā, viņš kļūst par pilntiesīgu dzīvokļa īpašnieku. Ar īres līguma izbeigšanas dienu dzīvokļa izpircējam vairs nav pienākuma pašvaldībai maksāt īres maksas daļu par dzīvokļa lietošanu, bet tikai apsaimniekošanas maksu apsaimniekotājam, ja tāds ir ievēlēts.

Papildu informācija pieejama pie Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldes vecākās nekustamā īpašuma speciālistes Guntas Mūrmanes, zvanot uz tālruņa numuru 67800957 vai rakstot uz e-pasta adresi gunta.murmane@sigulda.lv.

Pasākumi