×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 30. novembris
Šodien sveicam: Andrievs, Andrejs, Andris
Laika ziņas: Sigulda -0.5℃, DA vējš 2.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Termiņā neprivatizēto dzīvokļu izpirkšana

Dzīvokļu īrniekiem, kas nav izmantojuši savas tiesības dzīvokli privatizēt, ir tiesības pašvaldības dzīvokli izpirkt. Īpašuma pārdošanas cena tiek noteikta pēc sertificēta vērtētāja vērtējuma. Atsavināšanas (izpirkšanas) process vidēji ilgst trīs līdz sešus mēnešus no iesnieguma saņemšanas brīža.

Dzīvokļa īpašumu var iegādāties:

  • ar tūlītēju samaksu;
  • uz nomaksu līdz pieciem gadiem, slēdzot ar pašvaldību pirkuma līgumu ar nomaksu. Nomaksas gadījumā pircējam par atlikto maksājumu jāmaksā 6% gadā no vēl nesamaksātās pirkuma maksas daļas. Nomaksas pirkuma gadījumā dzīvoklim pēc īpašumtiesības pārreģistrēšanas zemesgrāmatā uz izpircēja vārda tiek uzlikta ķīla nenomaksātās daļas apmērā;
  • ar tūlītēju samaksu pašvaldībai, īrniekam slēdzot kreditēšanas/aizņēmuma līgumu ar izvēlēto kredītiestādi izvēlētajā termiņā.

Ja dzīvokļa īrnieks nolēmis iegādāties pašvaldības dzīvokli savā īpašumā, tad ar dzīvokļa pirkuma līguma noslēgšanas dienu tiek izbeigts noslēgtais dzīvokļa īres līgums, un īrnieks no dzīvokļa lietotāja kļūst par tiesisko valdītāju, reģistrējot īpašumu zemesgrāmatā, viņš kļūst par pilntiesīgu dzīvokļa īpašnieku. Ar īres līguma izbeigšanas dienu dzīvokļa izpircējam vairs nav pienākuma pašvaldībai maksāt īres maksas daļu par dzīvokļa lietošanu, bet tikai apsaimniekošanas maksu apsaimniekotājam, ja tāds ir ievēlēts.

Papildu informācija pieejama pie Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldes nekustamā īpašuma speciālistes Natālijas Balodes, zvanot uz tālruņa numuru 29284496 vai rakstot uz e-pasta adresi natalija.balode@sigulda.lv.

Pasākumi