Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +22.7℃, D vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-02-26
Ģimnāzijas 9.klases skolēni tiekas ar Latvijas Zaļā punkta pārstāvi

Ceturtdien, 25.februārī, Siguldas Valsts ģimnāzijā viesojās Latvijas Zaļā punkta mārketinga projektu asistente Lauma Zariņa. Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.m klases skolēni uzzināja, kādēļ nepieciešams šķirot atkritumus, kā pareizi to darīt un kādi ir ieguvumi no atkritumu šķirošanas gan dabai, gan cilvēkiem. Klase piedalās stikla šķirošanas akcijā “Uzņemies šefību pār konteineru 2”, tādēļ īpaši interesants un izglītojošs bija videomateriāls par stikla šķirošanu.

Skolēni uzzināja, ka stikla iepakojums atbilstošajā konteinerā jāmet izskalots un bez vāciņa. Tur nedrīkst mest ne glāzes, ne kristāla traukus, ne logu stiklu, jo katram stikla veidam ir cits sastāvs. Stikla konteinerā drīkst mest tikai burkas un pudeles.

Latvijā stiklu vairs nepārstrādā. Stikla iepakojums nonāk Lietuvas rūpnīcās, bet daļu ved arī uz Ukrainu. Stikla ražošanai izmanto kvarca smiltis, sodu un kaļķakmeni, bet 30-40% no kopējās izejvielu masas var aizvietot ar savāktā stikla iepakojuma atkritumiem. Viena tonna stikla iepakojuma ietaupa vienu tonnu kvarca smilšu un 250 kg kalcinētās sodas. Īpaši tiek ietaupīti arī enerģijas resursi, jo stikla lausku kausēšanai nav nepieciešama tik augsta temperatūra kā smiltīm. Viena pārstrādāta stikla pudele nodrošina enerģijas ietaupījumu, kas ļauj 100W lampiņai degt 4 stundas vai televizoram strādāt 30 minūtes. Pārstrādājot stiklu, gaisa piesārņojums samazinās par -20%, bet ūdens piesārņojums par - 50%.

Skolēni uzzināja, ka stikls dabā nesadalās vispār. Tas var vienīgi nodilt. No dabā izmestām stikla lauskām ciešam mēs visi. Tāpēc īpaši svarīgi ir šķirot stiklu, iemetot burkas un pudeles zaļajā stikla šķirošanas konteinerā, jo stikla iepakojumu, saglabājot tā kvalitāti, var pārstrādāt n reižu.

Saudzēsim dabu un vidi!

 

Informāciju sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu
sagatavoja 9.m klases audzinātāja
Daiga Jēkabsone


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi