Otrdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +7.3℃, ZA vējš 1.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-09-19
Aizvadīta Siguldas novada Veselības un sporta nedēļa
Sestdien, 17.septembrī, ar Siguldas novada Veselības dienu noslēdzās Veselības un sporta nedēļa, kuras laikā turpat 50 dažādās sportiskās un veselību veicinošās aktivitātēs iesaistījās vairāk nekā 1000 novadnieki. Pirmoreiz notikušajos virtuālajos „Endomondo” izaicinājumos piedalījās 214 novada iedzīvotāji, pieveicot vairāk nekā 6000 kilometru nūjojot, skrienot vai braucot ar velosipēdu. Savukārt sestdien, Veselības dienas laikā, 145 personas apmeklēja pašvaldības apmaksātus ārstus un speciālistus, kā arī tika veiktas vairāk nekā 800 dažādas veselības pārbaudes, bet 43 novadnieki noziedoja vairāk nekā 20 litru asins Latvijas asinsdonoru centra specializētajā autobusā.
 
Siguldas novada Veselības dienā Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji bez maksas varēja saņemt dermatologa, kardiologa un endokrinologa konsultācijas, veikt kāju vēnu skrīningu, pēdu datordiagnostiku, kaulu blīvuma mērījumus, pārbaudīt redzi un plaušas, kā arī noteikt cukura, holesterīna, hemoglobīna un skābekļa līmeni asinīs un ķermeņa masas indeksu, veikt miegainības un stresa testus, kā arī HIV, C un B hepatīta testus. Tāpat darbojās Insulta riska novērtēšanas kabinets un Latvijas Sarkanā krusta Veselības istaba, kurā varēja veikt kompleksu veselības pārbaudi.
 
Siguldas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā iedzīvotāji apmeklēja grupu vingrošanu un vingrošanu baseinā, kā arī iepazinās ar nodaļas jaunajām tehnoloģijām un trenažieriem. Savukārt Stereotaktiskās radioķirurģijas centrā „Sigulda” bija iespējams apskatīt Austrumeiropā modernāko radioķirurģijas iekārtu „CyberKnife M6”, kā arī apmeklēt radiologa terapeita konsultācijas.
 
Vidēji katrs ārsts Veselības dienas laikā pieņēma 20 pacientus, savukārt izmeklējumus veica daudz vairāk cilvēku, piemēram, holesterīna līmeni pārbaudīja 200 cilvēki, cukura līmeni asinīs noteica 175 pacienti, hemoglobīnu pārbaudīja 150 cilvēki, redzes pārbaudi veica 100 personas, bet plaušu pārbaudi – 36 cilvēki, asinsspiedienu, ķermeņa masas indeksu un skābekļa līmeni asinīs noteica 100 Veselības dienas apmeklētāji.
 
Teritorijā pie Siguldas novada Kultūras centra notika dažādas sporta nodarbības, paraugdemonstrējumi, lekcijas un sporta diskusijas kopā ar sporta žurnālistu Armandu Tripānu, kurš īpaši daudz klausītāju pulcēja, stāstot par pieredzēto Rio Olimpiskajās spēlēs.
 
Veselības dienā tika apbalvoti uzvarētāji virtuālajos izaicinājumos, kuri Siguldas novadā notika pirmo reizi un guva ievērojamu novadnieku atsaucību un pozitīvu novērtējumu – kopā izaicinājumos piedalījās 214 iedzīvotāji, kuri Veselības un sporta nedēļas laikā, izmantojot mobilo aplikāciju „Endomondo”, uzskaitīja veiktos kilometrus nūjojot, skrienot vai braucot ar velosipēdu. 
  • Izaicinājumā „Sigulda soļo!” piedalījās 48 novadnieki, kopumā veicot 1305 kilometrus; uzvarētāja – Inese Sirmā, kura veica 184 kilometrus.
  • Izaicinājumā „Sigulda skrien!” piedalījās 98 cilvēki, kopā pieveicot 1679 kilometrus; uzvarētājs – Juris Dzenis, kurš noskrēja 121 kilometru; 
  • Izaicinājumā „Sigulda brauc ar velo!” piedalījās 68 personas, pieveicot 3087 kilometrus; uzvarētājs Jānis Griezītis, kurš veica 507 kilometrus. 
 
Siguldas novada Veselības diena notiek Veselības un sporta nedēļas ietvaros, kuru divreiz gadā – aprīlī un septembrī – organizē Siguldas novada pašvaldība. Nedēļas garumā iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, ko piedāvā Siguldas sporta un veselības klubi, kā arī iesaistīties lekcijās, diskusijās un praktiskās nodarbībās, lai uzzinātu, kā nostiprināt un uzlabot veselību. Veselības un sporta nedēļas aktivitātes pieejamas Siguldas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, uzrādot ID kartes.
 
Plānots, ka nākamā Siguldas novada Veselības diena norisināsies 2017.gada aprīlī. 
 

 


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031