Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +24.8℃, D vējš 4.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-11-10
Aicina uz Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumiem

No 14. līdz 17.novembrim Siguldas novada bibliotēkās norisināsies Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir „Nākotne Ziemeļos”. Latvijā projekts norisināsies jau 19. reizi, tā galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi – Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem un pusaudžiem.

Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Rītausmas stundas lasījumi bērniem notiks 14. un 15.novembrī plkst.11.00, sadarbojoties ar Siguldas skolām. Bērni klausīsies norvēģu rakstnieka Stīana Hola grāmatu „Gārmana vasara”.

Krēslas stundas lasījums Siguldas novada bibliotēkā notiks 15.novembrī plkst 17.00. Pieaugušie ieklausīsies somu rakstnieces Emmijas Iterantas grāmatas „Ūdens atmiņas” fragmenta lasījumā. Šajā vakarā bibliotēkā viesosies Mg. geogr.Arta Krūmiņa, kura iepazīstinās klausītājus ar Norvēģijas ziemeļu ģeogrāfiju, dabas un cilvēka attiecībām ziemeļos, kā arī dalīsies arī ar savu pieredzi par studijām Norvēģijā. Īpaši aicināti pusaudži un jaunieši. Arī bibliotēkas izstāžu telpā valdīs Ziemeļvalstu noskaņa, kur būs skatāma Ivetas Hamčanovskas un Ievas Vaskas fotogrāfiju izstāde „Teiksmainā Norvēģija”.

Savukārt 17.novembrī plkst.17.00 Jūdažu bibliotēkā notiks norvēģu rakstnieka Stīana Hola grāmatas „Gārmana vasara” lasījums bērniem un jauniešiem.

Tā būs nedēļa, kura sola daudz interesantu brīžu, lasot Ziemeļvalstu autoru darbus, runājot par Ziemeļvalstu tradīcijām, literatūru un dabu. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības „Norden” asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un biedrību „Norden” Latvijā.

Ieeja pasākumos – bez maksas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi