Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +22.7℃, D vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-05-31
Izmaiņas Siguldas ID karšu lietotājiem sabiedriskajā transportā

1.jūnijā spēkā stāsies saistošie noteikumi „Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā”, kuri nosaka braukšanas maksas atvieglojumus vairākos Siguldas autobusu maršrutos. Joprojām vairākām iedzīvotāju kategorijām braucieni autobusos būs bez maksas, būtiskākās noteiktumu izmaiņas skar iedzīvotājus, kuru mēneša vidējie ienākumi mēnesī 2015.gadā ir bijuši virs 572,60 eiro pirms nodokļu nomaksas – turpmāk šiem iedzīvotājiem par braucienu būs jāmaksā.

Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumus, iedzīvotājiem līdz 1.jūnijam jāsaņem jaunā ID karte, kurai tiks noteikts derīguma termiņš braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai atbilstoši konkrētajai pasažieru kategorijai.

No 1.jūnija braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā ar jauno ID karti varēs saņemt Siguldas novadā reģistrēto vispārējās un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītojamie neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas un pilna laika studenti, trūcīgās un maznodrošinātās personas, daudzbērnu ģimenes, pensionāri, personas ar III invaliditātes grupu, kā arī personas, kuras piedalījušās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanā. Tāpat braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā varēs saņemt pirmsskolas vecuma bērnu un vispārējo izglītības iestāžu izglītojamo līdz 6.klasei pavadošā persona.

Braukšanas atvieglojumi 100% apmērā pienāksies arī Siguldas novada iedzīvotājiem, kuru mēneša vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 70% no Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētā valstī strādājošo pagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēra – ja personas vidējie ienākumi mēnesī 2015.gadā ir bijuši 572,60 eiro pirms nodokļu nomaksas, ņemot vērā, ka valstī vidējie iedzīvotāju ieņēmumi ir bijuši 818 eiro mēnesī.

Saistošie noteikumi „Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā”, attiecas uz maršrutiem: Sigulda–Turaida–Krimulda, Sigulda–Institūts–Mednieki–Jūdaži, Sigulda–Kaķīši–Institūts–Sigulda, Sigulda–Saltavots–Pelītes–Sigulda, Sigulda–Ķipari, Sigulda–Gleznotājkalns un Sigulda–Nurmiži.

Jau ziņots, ka Siguldas novada svētku laikā tika uzsākta Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju jauno ID karšu izsniegšana. Jaunā ID karšu programma ietver lielāku ID karšu personalizācijas pakāpi un plašāku pieejamo pakalpojumu klāstu. Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus saņemt jaunās ID kartes, jo pēc 1.septembra līdz šim lietotās ID kartes vairs nebūs derīgas.

Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju ID karšu jaunā programma paredz, ka turpmāk iedzīvotāji ID karti varēs izmantot atvieglojumu saņemšanai Siguldas novada sabiedriskajā transportā, iekļūšanai Siguldas novada izglītības iestādēs un lasītāja kartes vietā novada bibliotēkās. Tāpat kā līdz šim, ID karšu īpašnieki varēs saņemt aptuveni 200 pakalpojumu ar atlaidēm, īpašos piedāvājumus, kā arī vērā ņemamas priekšrocības, apmeklējot vai piedaloties dažādos kultūras un sporta pasākumos.

ID kartes iedzīvotāji no pirmdienas līdz sestdienai var saņemt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā (Raiņa ielā 3), vai Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā (Ausekļa ielā 6), kurš ir atvērts katru dienu, arī brīvdienās, līdz plkst.19.00.

Atgādinām, ka ID karti bez maksas var saņemt Siguldas novada bērni un skolēni no piecu līdz 16 gadu vecumam, pensionāri, maznodrošinātie iedzīvotāji, daudzbērnu ģimenes un iedzīvotāji ar invaliditāti, kuri kopā ar pieteikuma anketu uzrādīs arī attiecīgo apliecību vai izziņu. Pārējiem kartes cena ir 5 eiro.

Plašāka informācija par Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju ID karšu programmu pieejama Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā vai piezvanot uz bezmaksas tālruni 80000388, Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā, kā arī pašvaldības interneta vietnē www.sigulda.lv.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Jūlija
- 2016-06-07 12:14

Būtu ļoti labi ja Jūs varētu atjaunot informāciju par autobusu maršrutu reisiem, kuros braukšana ar Siguldas novada ID kartem ir bez maksas. Tad būtu mazāk jautājumi. Paldies.

Atbilde: Jūlija
Administrācija
- 2016-06-07 16:45

Labdien, Jūlija!

Informāciju par autobusu maršrutiem vasaras periodā (1.jūnijs - 31.augusts), kuros, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, noteiktas iedzīvotāju grupas var braukt bez maksas, skatiet šeit: http://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/12391/.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Ozolins
- 2016-06-01 18:14

Nesaprotu par ko te cepiens?
Par to, ka Ezis līdz šim brauca autobusā ar penšiem un maznodrošinātajiem, nezinot, ka tādas grupas arī izmanto šo busu. Vai arī Ezim kremš tas, ka tikai atsevīšķas grupas tikai var braukt? Man arī ir liegta vizināties šajā busā par brīvu - vai tādēl es skumšu vai nomiršu. Nē, samakšāšu par biļeti un braukšu svilpodams, bet cienījamais Ezis var iet ar kājām, ja tik ļoti ir žēl tos eirocentus. Vispār staigāšana ar kājām uzlabo veselību.

Septiņi
- 2016-06-01 10:47

Kāpēc jākaunas braukt ar autobusu? Ar autobusu var braukt visi, bet daži var nemaksāt...
Nopērc biļeti un brauc...
Savukārt, ja kauns par mazturību - arī šī lieta var mainīties, ja pie tās piestrādā....

Mazais meža dīvainītis ezis :))

Atbilde: Septiņi
EgilsK
- 2016-06-01 13:00

EZim kauns būt mazturīgam vai skolotājam, bet ar sabiedrisko transportu braukt gribās. Ja neesi mazturīgais - nekaunies, samaksā un brauc, bet gribās par velti.... Ja esi turīgs - muti ciet un brauc tālāk ar savu Bentliju... Kaut gan liekas, ka runātājam varētu būt BMX labākajā gadījienā....

EZis
- 2016-06-01 09:54

Nu skaidrs. Tātad tagad ar Siguldiešu autobusu varēs braukt tikai mazturīgie un Siguldas PII skolotājas un audzinātājas. Kauns būs braukt ar to autobusu.

Atbilde: EZis
EgilsK
- 2016-06-01 10:06

EZis, laikam, Bekingemas pilī dzimis, cerams, ka apkalpojošais personāls {skolotājas un audzinātājas} Bentliju šodien jau nopucēja....

Atbilde: EZis
EZis
- 2016-06-01 10:38

Tāpat ar tiem autobusiem skolēni un pensionāri pārsvarā braukā. Tā ka....

Pasākumi